Autor Zpráva
Skorpion
Profil
Čau, mám takovýhle dotaz.

$idUzivatel = $_SESSION['idUzivatel'];
$query = "SELECT *, GROUP_CONCAT( zajem ) AS zajemVse, kontakt.idKontakt AS idKontakt
FROM kontakt
LEFT JOIN kontaktzajem ON kontakt.idKontakt = kontaktzajem.idKontakt JOIN uzivatele
WHERE kontakt.idUser = '$_SESSION[idUzivatel]'
GROUP BY kontakt.idKontakt

a pak mám nějakou tabulku s uživateli (uzivatele) a potřebuju, aby se výsledek tohohle dotazu ukazoval jenom uzivatelum, kteri maji uvedeny stejny kraj, jako osoby v tabulce kontakt. Oba sloupce jsou nazvany stejne, čili kraj. Dík
TomášK
Profil
Mícháš dvě věci dohromady - dotaz a jeho zobrazení jenom určitým uživatelům. Pokud chceš zobrazovat
některým uživatelům výsledky tohoto konkrétního dotazu, pak ho musíš provést a nemá smysl ho
upravovat. Ve druhém dotazu si pak zjistíš uživatele, kterým se má zobrazit. Není mi jasné, co
vlastně chceš. Dotaz, který vybere uživatele, kterým se to může zobrazit?
Skorpion
Profil
No jo, je to blbost. takže jinak. tady vybiram pocet kontaktů, ktery se pak budou nejak rozdělovat:
SELECT COUNT(*) as pocetKontaktu FROM kontakt WHERE idUser = 0

V tabulce kontakt je pár kontaktů, který mají mimojiné uložený kraj. Pak mám tabulku uživatelé, kteří mají uložený kraj. A je teda potřeba spočítat počet kontaktů pro uživatele tak, že pocetkontaktu bude teda pocet radku v tabulce kontakt, ale jenom takovejch, kde se kraj kontakt = kraj uzivatele.
Kajman_
Profil *
SELECT COUNT(*) as pocetKontaktu, kraj FROM kontakt WHERE idUser = 0 group by kraj
\

Výsledek si můžete dát do pole pro pozdější použití nebo rovnou připojit k dotazu na vypsání uživatelů.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0