Autor Zpráva
Radim24
Profil
Ahoj,
Právě jsem updatoval mysql a potřeboval bych nějak dostat data z té staré verze do nové. Jaký typ exportu/importu je nejllepší pokud jde o velké množství dat? Když jsem to dělal naposledy tak to byl problém, protože se to muselo dělat po několika částech.
Aesir
Profil
Radim24:

Doporučil bych klasický mysqldump.
Radim24
Profil
Díky za tip. A jaký typ souborů mám pouít pro export? Je tam něco, co umí alespoň malinko komprimovat?
Aesir
Profil
Radim24:
Díky za tip. A jaký typ souborů mám pouít pro export? Je tam něco, co umí alespoň malinko komprimovat?
Podle mě je nejlepší to exportovat přímo jako SQL příkazy, kompresi to nějakou umí, vizte dokumentaci, ale podle mě je lepší to rovnou zagzipovat:

mysqldump -u user -p password | gzip > dump.sql.gz 
Kajman_
Profil *
Umí komprimaci při přenosu dat (pokud je to na vzdálený server), ukládá to většinou nekomprimovaně do sql. Pokud se na server dostanete ze svého počítače, tak můžete zkusit i mysql administrator z mysql qui tools.
Radim24
Profil
Momentálně se jedná o přenost z localhost mysql stará verze do localhost mysql nová verze .

"mysql administrator z mysql qui tools" - to je název programu nebo název části toho mysqldump?

EDIT:

Našel jsem tohle:
http://webscripts.softpedia.com/scriptDownload/MySQLDump-Download-12115.html

(jsou tam jen dva krátké php soubory - to je ono?)
Kajman_
Profil *
Je to název programu, který je součástí balíku
http://dev.mysql.com/downloads/gui-tools/5.0.html

Jestli raději klikáte a děláte vše ručně, pak to vyzkoušejte.
Radim24
Profil
Kajman_

Jestli raději klikáte a děláte vše ručně, pak to vyzkoušejte.

Přesně tak, raději klikám....

EDIT:
Už jsem to nainstaloval a už to jede. Akorád jsem dostal hlášku, že mám spuštěnou starou verzi mysql. Doufám, že to nebude problém. Díky moc, vypadá to skvěle.

EDIT 2:
Ještě prosím o jednu radu.

Teď jen nevím jak mám to mysql 4.1 spustit. Jde to přes konfigurační program, ale chtělo by to spíš nějaký zástupce.

Poradíte? Dík

EDIT 3:
Jak dlouho by mělo trvat převést 28MB dat? Já jen, že mám spuštěný ten program a vykonává se převod, ale nevidím tam log.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0