Autor Zpráva
Neudy
Profil
Ahoj, ve volných chvílích tvořím takový jednoduchý fotbalový manažer. Ambice s tím nemám žádné, dělám to pro zábavu. Dneska jsem jen tak nechal generovat zápasy a všiml jsem si, že se doba generování stále zvyšuje.. Pro každý zápas se vytváří vždy nová tabulka, a tak mě napadlo, že kdyby bylo teoreticky registrováno například 1000 hráčů (opravdu pouze teoreticky) tak by každé hrací kolo přibylo 500 nových tabulek. V každé sezoně je 18 hracích kol, tedy za sezonu 9000 tabulek. pokud by v databázi bylo například 50 000 tabulek, nedošlo by k jejímu přetížení? Napadlo mě vytvořit před každou sezonou novou databázi pro zápasy, ale zda by to pomohlo ke zvýšení rychlosti generování popřípadě ke zrychlení celé hry nevím. Tak mě napadá, zda takový systém vůbec může fungovat.. Jak jsem napsal ambice s hrou nemám žádné, takže je to opradu pouze teoretická otázka, ale odpověď nebo řešení bych přesto rád znal :)
tiso
Profil
Neudy - ak potrebuješ dynamicky generovať nové tabuľky v databáze, tak je niečo zle... Konkrétne je zle návrh databázy. Z toho čo si vravel by si mal mať tabuľky sezony, kola, zapasy, hraci, a nebude potrebne vytvárať stovky tabuliek.
Bubák
Profil
Konkrétne je zle návrh databázy.
Pravděpodobně proto, že nevíš, jak fungují a jak využít relace.
Mastodont
Profil
Pro každý zápas se vytváří vždy nová tabulka
To je s nejvyšší pravděpodobností ta hlavní blbost. Co se do těch tabulek ukládá?
Neudy
Profil
Mastodont
Do každé tabulky se ukládají informace o událostech v daném zápase..

Takže lepší by bylo kdybych informace o všech zápasech měl v jedné tabulce? Bude to pak fungovat, když taková tabulka bude mít třeba 100 000 řádek?
Kajman_
Profil *
Bude to pak fungovat, když taková tabulka bude mít třeba 100 000 řádek?

Líp, než když bude 1000 řádků ve 100 tabulkách.
DoubleThink
Profil *
Bude to pak fungovat, když taková tabulka bude mít třeba 100 000 řádek?

Tvůj dotaz je uložen v tabulce, která má skoro 700 000 řádků. Při vhodně navržených indexech to databázi nijak nevadí.
Neudy
Profil
DoubleThink
Díky za radu s indexama. Doteď jsem je nepoužíval, všechno je hned viditelně rychlejší..
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0