Autor Zpráva
radas
Profil *
Zdravím, prosím někoho jestli by mi neporadil jak mam dostat data z excelu do db (mysql)
v sešitě mam sloupce: id,nazev, popis, cena,dph
napadlo mě uložit to jako txt a pak to nějak zahadně zpracovat..neni něco elegantnějšího?
Taps
Profil
radas
soubor ulož jako csv, rozdělovač použiji např. středník
v php pak jednotlivé udajé získáš pomocí explode a pak pomocí cyklu jednotlivé udaje vložíš do databáze
tiso
Profil
radas: môžeš to uložiť ako csv a potom to pomocou jednoduchého skriptu importovať do DB
Druhá možnosť je v ďalšom stĺpciv tom xls vytvoriť vzorec a pomocou funkcie CONCAT poskladať celú query pre vloženie do databázy.
radas
Profil *
Taps a tiso
děkuji panove...poporu se s tim, až budu na pokraji zhrouceni znovu se ozvu:)
TomášK
Profil
Pokud to server umožňuje, pak nejjednodušší a cesta, jak dostat csv do databáze je
LOAD DATA INFILE
.
radas
Profil *
tak se mi to nedaři :(
když ten excel uložim do cvs tak mi posledni hodnota nekonči střednikem, ale vlastně ničim

id,nazev, popis, cena,dph,zaruka
BOX052131;CD-R BOX PENĚŽENKA NA 12 CD;(CW-A12), CD box pro 12 CD, 96ks/box, PVC ;250;179;24 Měsíce

nebo se tam "schovava" \n?
fuckin
Profil
str_replace(" /n",";",$soubor);
radas
Profil *
zdravím, znovu otvíram vlákno, ten import do db jsem vyřešil ale nadostal se mi do ruky podobny csv soubor ale je tam takový problém naznačím strukturu
id, nazev, cena, popis, parametry
1,nazev1,100,popis1,paramter1
1,nazev1,100,popis1,paramter2
1,nazev1,100,popis1,paramter3
2,nazev2,200,popis2,paramter1
2,nazev2,200,popis2,paramter2
3,nazev3,300,popis3,paramter1
3,nazev3,300,popis3,paramter2
3,nazev3,300,popis3,paramter3
3,nazev3,300,popis3,paramter4
prosím poraďte jak to dostat do db, aby se tam uložil jen jeden produkt ale se všemi 3parametry ?
Upozorňuji že to neni pravidelne tak jak jsem to naznačil..počet paramterů je různy..
DoubleThink
Profil *
Proč nepoužiješ rovnou PMA, ten zvládá import CSV naprosto bez problémů?
radas
Profil *
protože jsem se s tím nesetkal...
Kajman_
Profil *
Ten import asi leda dát prozatímně do tabulky a z ní teprve přes insert into ... select.... naplnit nadvakrát ty tabulky.
radas
Profil *
napadlo mě vždy před vloženim do db udělat dotaz a pak pokud už je zapsano v db udělat jen update a pokud neni tak vložit

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0