Autor Zpráva
BertrandoCruze
Profil *
Ahoj všem,

mysql jsem měl pouze semestr na škole a je tomu drahná doba. Stalo se stalo, že jsem dostal na krk vytvoření databáze se kterou bude pracovat cca do 250 000 uživatelu. Chci se tedy zeptat.., nač si mám dát pozor.., aby databáze byla průchodná a fungovala.., respective, zda mysql postačuje na tak velke množstvi klientu. díky.
Kajman_
Profil *
Když budou jen číst, tak v pohodě. Pokud potřebujete zároveň číst a psát, tak jedině innodb tabulky. Pak si udělal testy, jestli to zvládá.
BertrandoCruze
Profil *
Kajman_
Pak si udělal testy, jestli to zvládá.

O tohle mi právě jde. Dostat tady takové rady do života, aby bylo testu co nejmene..Abych uživatelum nezasilal pul roku maily ve stylu: "zkouška databaze".
tiso
Profil
BertrandoCruze: stojí pred tebou náročná úloha, otázne je či ju zvládneš. Máš 2 možnosti: učiť sa, a to sakra veľa, alebo to nechať robiť niekomu inému. Ak sa chceš pri riešení spoliehať na rady z tejto diskusie, tak sa do toho ani vôbec nepúšťaj.
BertrandoCruze
Profil *
tiso
A na rady nebo výučky od koho se mám spoléhat. Nějak se k tomu dopracovat musím
BertrandoCruze
Profil *
základní otázka., na kterou by bylo dobré odpovědět. V čem nejsnáze i pro lamku je možné něco takového vytvořit ? Je to mySql nebo něco jiného ?
tiso
Profil
BertrandoCruze: ja som ťa len varoval... Treba sa na to pozrieť aj z druhej strany. Asi by si sa nenechal operovať od suseda čo sa podobne ako ty spýtal "ako na to" v diskusii. Alebo opraviť brzdy na aute. Len za takéto veci sa chodí sedieť do basy, za deravý software nie...
BertrandoCruze
Profil *
tiso
pěkně řečeno. Já nemám ale na výběr. Bez možnosti volby...
fuckin
Profil
zalezi na pojmu "pracovat" jak si ho myslel. Jestli budou jen cist je to OK, jestli budou i zapisovat tak to bude problem. Rozepis pouziti te DB.
BertrandoCruze
Profil *
možná by se mohlo jednat o jednu tabulku-jednu entitu obsahující několik - do deseti atributu. Vše by mělo fungovat z desktopove aplikace. Měla by fungovat možnost jak čtení, tak také zápisu.
Kajman_
Profil *
BertrandoCruze:
Abych uživatelum nezasilal pul roku maily ve stylu: "zkouška databaze"
No to snad nemyslíte vážně, ten test si musíte udělat sám. Vygenerovat si požadovaně velkou zátěž co nejpodobnější reálnému provozu.
breeta
Profil *
BertrandoCruze kup si tuhle knihu tam je vse

http://www.zonerpress.cz/kniha/pro-programatory/mysql-profesionalne-optimalizace-pro-vysoky-vykon
BertrandoCruze
Profil *
Mám kniku PHP a MySQL píše se v ní, že souběžní provoz lze do cca několika desítek uživatelu. V knize se nic nepíše o opravdu velkém počtu uživatelu..Teda jen toliko, že MySQL není tím správným řešením pro opravdu velký počet uživatelu. Beru trochu zpět popis databeze uvedené dříve. Bude se jednat pouze o jednu tabulku. Funkčností by projekt měl plnit funkci elektronických píchaček. Každý uživatel bude mít své jedinečné číslo. Přihlásí se při příchodu do svého "řádku" tabulky a zapíše se čas. To znamená že každá pracovník bude mít svuj vlastní řádek. Současně teda nikdo nebude chtít zapisovat do téhož řádku.

Rád bych se tedy zeptal, jak náročně vidíte popsaný ukol

to breeta:

za knihu díky
nightfish
Profil
Každý uživatel bude mít své jedinečné číslo. Přihlásí se při příchodu do svého "řádku" tabulky a zapíše se čas. To znamená že každá pracovník bude mít svuj vlastní řádek.
a těch 250 000 uživatelů poběží nad jednou tabulkou? kolik lidí bude přistupovat k tabulce současně?
kajaman
Profil
sorry za OT:
tohle jako fakt nechápu, jak Vám může někdo zadat úkol (předpokládám že pracovní), "bez možnosti volby",
a jak ho můžete přijmout, když jediné, co k tomu víte a znáte je, že majeskjůel "existuje".
Kdyby Vám zadali úkol, že jako máte opravit brzdy u služebního auta (jak už tady někde padlo), tak by jste to také přijal a začal na internetu shánět informace, jak se opravují brzdy?
To mě fakt baví :-)

a aby to nebylo tak úplně OT, doporučuji zvážit radu [#4]
BertrandoCruze
Profil *
kajaman
Já jsem tu nikde nepsal., že to jediné, co znám je, že mysql existuje. Napsal jsem, že mysql jsem měl na škole a v rámci toho jsem přečetl knihu s nazvem php a mysql = to je cca 500strankova kniha. Dale jsem uvedl, že v knize není probírán stav, okolnosti.., kdy jsou na databazi kladeny velké požadavky, co se týče počtu uživatelu.

Rada typu zabal to mně moc nepomuže. Když už nic jiného, tak alespoň relevantní texty. Proč vám to ale píši, když z vašich ot příspevku jak je sám nazýváte čiší pouze ochota se pobavit. Rozebírat tady duvody, proč nemám možnost volby jsou naproste irelevantní plky.

Nepotřebuji učit jak použít select from. Co je where atd = to umím. Potřebuji ale rady zdejších zkušenějších programatoru, kteří dělali na něčem složitějším a jsou schopni poradit něco ze zkušenosti nebo odkázat na článek, který se věnuje zvýšené zátěži atd..

nightfish
tabulek muze byt vic ale v principu musim vytvorit něco jako jsem popsal. Uživatel spustí počítač, zapne desktop program. V tomto okamžiku by měl vyhledat svuj řadek svoje unique čislo v řadku., zapsat čas a tím končí ukol s mysql. Šef by potom měl mít možnost ty udaje nějak na svém pc nějak agregovat, vypisovat, dotazovat. Kolik bude přístupu současně. Obtizne rict. Některy uzivatel se píchne jednou za tyden jako externista..Některý treba 2x denne. Někdo v 5 ráno a někdo treba v 7 vecer.. Kolik přístupu soucasně.. Jak to presněji vypocitat nevim. Tech 250 tis je krajni mez. Realně by se pocet uzivatelu pohyboval do cca 150-180 tis. lidi. Ted me jeste napadlo.., ze bych to teoreticky mohl naprogramovat tak...Za napriklad data by se ukladala na server jednou tydne. Udaje by se zapisovala na PC do interni databaze a jednou tydne by se aktualizovala dne nejake harmonizace casove ale to je spis krajni reseni a momentalni napad jak tu zatez koordinovat a minimalizovat.
kajaman
Profil
BertrandoCruze

hmm, tak to sorry... rozhodně bych se neobtěžoval psát jen abych se pobavil... můj komentář (i když byl se smajlíkem) spíš byl o tom, že z tvých předchozích příspěvků („V čem nejsnáze i pro lamku je možné něco takového vytvořit ? Je to mySql nebo něco jiného ?“) vyplývá, že se na to necítíš, není to tvoje práce a proto nechápu, proč je to "bez možnosti volby".

No nechtěl jsem urážet.
BertrandoCruze
Profil *
kajaman
V porovnání s lidmi, co s tím dělají denně lamka jsem..rozhodně ale vím víc než jen to, že mysql existuje.

"bez možnosti volby"
Dostal jsem ten ukol. Není to uplně primárně to, co dělám. Rád bych se o to ale pokusil...to bez možnosti volby ber trochu s nádsázkou.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0