Autor Zpráva
Radek20
Profil *
Zdravím,
jak se dá zjistit počet otevřených spojení k MySQL serveru? V PhpMyAminu jsem našel jen maximální počet povolených spojení a příkaz mysqladmin status najde jen přerušená spojení. Děkuji
Kajman_
Profil *
Máte možnost použít MySQL Administrator? Ten to zobrazí.
_es
Profil
SHOW FULL PROCESSLIST
Radek20
Profil *
Kajman_: myslíte příkaz mysqladmin? To použít můžu a jakým příkazem, zkoušel jsem mysqladmin status a nikde jsem to neviděl.

_es: ten příkaz znám a používám, ale nevěděl jsem, že to zobrazuje počet spojení
Radek20
Profil *
A neexistuje ještě něco pro zjištění vytíženosti serveru a třeba nějaké seznamy, které dotazy jsou nejčastější, nejsložitější apod? Děkuji
Kajman_
Profil *
Aktuální grafy vytížeností jsou v Mysql Administratoru také.

Existuje možnost si zapisovat např. slow query log a kdysi jsem viděl i nějaký skriptík, který ho prochroustal a vypsal z něho nějaké statistiky.
Kajman_
Profil *
Možná bych zkusil na tu analýzu
http://www.maatkit.org/doc/mk-query-digest.html
Radek20
Profil *
Kajman_: já se na server připojuju pomocí putty a dostanu se max. na příkazový řádek nebo FTP, takže Mysql Administratoru mi asi nepomůže. Přímo součast MySQL něco není, co by mi to vypsalo nějak v textové formě?
Kajman_
Profil *
Pokud to není Váš server, tak se ke zmíněným logům nejspíš nedostanete. Natož, aby jste si je nakonfiguroval, nejsou-li zapnuté.
_es
Profil
Radek20
co by mi to vypsalo nějak v textové formě?

A čo ti bráni upraviť si ten SQL príkaz a zistiť tak to, čo chceš? (Zrátať riadky, ktoré sú pre teba zaujímavé?)
Od verzie 5.1.7 by malo fungovať aj načítanie z tabuľky: The INFORMATION_SCHEMA PROCESSLIST Table

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0