Autor Zpráva
Bohuš
Profil *
zdravicko pratele, potrebuju dotazem vytahnout z databaze 6 zaznamu ktere maji nejnizsi cenu a nejvyssi rok zokousel jsem pouzit min a max ale bez uspechu, pomuze nekdo prosim?

muj pokus:
$vyber_top=mysql_query ("select MAX(rok),MIN(cena) from inzeraty order by cena desc limit 6 ");
tiso
Čo z toho má vyššiu prioritu? Rok alebo cena?
Bohuš
Profil *
cena
tiso
select rok, cena from inzeraty order by cena, rok desc limit 6
Bohuš
Profil *
Dikes,ale asi jsem to spatne podal potrebuju neco trochu jinyho seradi to(po male uprave) podle cena,rok oboje desc ja bych rad min cena a max rok a vybirat z cele tabulky (*) neco jako toto:

select * from inzeraty where MAX(rok) and MIN(cena) order by cena desc limit 6

akorat ze to nejde....

Invalid use of group function
Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in C:\wamp\www\auto_inzerce\uvod.php on line 39
tiso
Bohuš: chceš 6 najlacnejších inzerátov? 6 najlacnejších najnovších inzerátov? Alebo čo vlastne chceš?
Bohuš
Profil *
no 6 nejlevnejsich zaroven s nejvyssim rokem vyroby - teda jestli to jde no....
tiso
Bohuš: no, to si mi pomohol...
Bohuš
Profil *
no proste aby ten inz. mel nejnovsi r.v. ale byl zaroven nejlevnejsi - tzn. kdyz budou treba inz.

car 1 r.v. 1999, cena 120000tis.
a
car2 r.v. 2001, cena 99000tis.
tak aby car2 byl dotazem vybran protoze ma novejsi rok vyroby a je zaroven levnejsi
Joker
Bohuš:
Když dám příklad:
id | cena | rok
1 | 500 | 2005
2 | 300 | 2002
3 | 250 | 2007
4 | 400 | 2009
5 | 300 | 2004
6 | 350 | 2008
7 | 400 | 2005
8 | 500 | 2008
9 | 450 | 2003
10| 300 | 2004

Co z toho je "šest nejlevnějších s nejnovějším rokem výroby"?
SELECT MAX(rok) FROM tabulka by vrátilo 2009
SELECT MIN(cena) FROM tabulka by vrátilo 250
Bohuš
Profil *
no coz to je mi jasny, ja nevim jestli to co chci vyresi prave min a max to byl muj pokus....asi by bylo treba nejak to skloubit no, a jestli se mi snazis rict ze to chci proste njde technicky tak ok diky vsem
Joker
Bohuš:
Já nevím jestli to jde nebo nejde, protože nevím, co se vlastně má řešit.

Ptal jsem se ale na tohle: Z té tabulky co jsem napsal jako příklad, co by se mělo vybrat?
karbon
Profil *
Podle mě bude nutné určit nějakou váhu pro cenu a rok výroby. Jinak to nejspíš ani nepůjde.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: