Autor Zpráva
slovakCZ
Dobry den, chtel jsem se zeptat jak pomoci PHP vypisu pocet zaznamu v dane tabulce, ktere maji "PSC" = 40009??
nasel jsem zde na foru v dulezitem tematu toto:
select
c.*,
count(k.id_textu) pocet_komentaru
from clanky c
left join komentare k
on c.id_clanku=k.id_clanku
group by c.id_clanku

ale jaksi se mi nepodarilo vytvorit dany skript... poradi mi prosim nekdo s timto jednoduchym skriptikem?

dekuji moc
Taps
slovakCZ
a kde je problém ?
select
c.*,
count(k.id_textu) pocet_komentaru
from clanky c
left join komentare k
on c.id_clanku=k.id_clanku
where c.psc='40009' group by c.id_clanku 
slovakCZ
no nejspise tam mam asi chybu... ukazu jak to mam napsane:
$query = MySQL_Query("SELECT * COUNT(id_nadpis) FROM `cenik` WHERE id_nadpis='1'") or die (mysql_error());

misto tabulky psc je tabulka id_nadpis a mist 40009 je hodnota 1
Taps
slovakCZ
zkus to nějak takto
$query = MySQL_Query("SELECT  COUNT(id_nadpis) as nadpis FROM `cenik` WHERE id_nadpis='1'") or die (mysql_error());
$pole=mysql_fetch_assoc($query);

echo $pole["nadpis"];

pro výpis více záznamů musíš použít cyklus
slovakCZ
nejak mi to nejde do hlavy... vypada to ze to je dobre, ale stale to pise chybu:
"You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'COUNT(id_nadpis) as nadpis FROM `cenik` WHERE id_nadpis='1'' at line 1"
slovakCZ
tak uz to mam.. chyba byla v SELECT *... ta hvezdicka tam byt nema :) ted uz to funguje... deuku za radu :o)
TomášK
MySQL při syntaktické chybě většinou vypíše řetězec, který začíná těsně za tou chybou. V tomtopřípadě je tedy na místě hledat chybu někde těsně před slovem 'COUNT'. A pak už je jen otázka chvilky, než člověk najde chybějící čárku mezi * a COUNT.

Edit: vyřešeno než jsem to dopsal :)
slovakCZ
koukam, kdyz dam za hvezdicku carku tak to funguje... a kdyz hvezdicku odstranim a carku take tak funguje take :o) zajimave

//edit: psal si celkem pomalu :o)) ale take dekuju, to s tou carkou jsem ani netusil... urcite si musim zapamatovat :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.