Autor Zpráva
stepanka
Profil *
Ahoj,

prosím, neporadil by mi někdo s jedním dotazem?

Potřebovala bych udělat SELECT, který by "sloučil" několik sloupců do jedné proměnné..

Zkusím to radši vysvětlit na příkladu:

SELECT nazev + perex + description + popis AS celkovy_obsah FROM tabulka...


Je to takový pseudokód, to PLUS je tam blbost... Prostě abych potom v té proměnné $row['celkovy_obsah'] měla seskupené věty a texty ze všech těchto sloupců.

Doufám, že mi rozumíte.. Jde to nějak?

Děkuju.
TomášK
Profil
CONCAT(nazev, perex, description, ': ', popis)

btw doporučuju upravit názvy sloupců tak, aby byly jen jedním jazykem. Navíc těžko říct, čím se liší sloupce popis a description - je to totéž jen v jiném jazyce, chtělo by to výstižnější název.
stepanka
Profil *
TomášK

CONCAT .. aha, díky moc :-) Nevěděla jsem, jak dotaz položit googlu, jinak bych si to našla...

Jinak o obsah sloupců nejde, potřebuju udělat vyhledávání ve stránkách, a potřebuju vyhledávat v celém obsahu stránky (to znamená v názvu, popisu, atd..). Sloupce jsou buď varchar, nebo text.

doporučuju upravit názvy sloupců tak, aby byly jen jedním jazykem
Jedním jazykem? Jak to myslíš?
TomášK
Profil
stepanka
Nelíbí se mi, že kombinuješ češtinu a angličtinu. Buď bych sloupce pojmenoval (title, perex, description) nebo (nazev, perex, popis). Mít v jedné tabulce sloupec popis a description mi přijde...ošklivé. Když někdo neúčastněný přijde k tabulce a bude mít stránku s popisem, nebude vědět, jestli popis dát do sloupce 'popis' nebo 'description'.

A jestli chceš vyhledávat v textových datech nějaká slova, použij raději FULLTEXT, než LIKE. LIKE je v takovém případě špatné řešení.
stepanka
Profil *
TomášK

Jo takhle, to máš pravdu, já to míchání češtiny a angličtiny dohromady taky ráda nemám. Ale tu tabulku jsem nevytvářela, přišla jsem již k hotové. LIKE nepoužívám, mám ten FULLTEXT.. Jdu vyzkoušet ten CONCAT, děkuju moc.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0