Autor Zpráva
JB
Profil *
Připravil jsem si malou webaplikaci PHP + MySQL na měření závodů, např. triatlonu.

Rád bych prezentoval výsledky v absolutním pořadí, ale zároveň u každého mezičasu zobrazit pořadí průběžné. Pomůže mi někdo sestavit MySQL dotaz nebo to musím setřídit a očislovat v PHP?

(jednotlivé mezičasy ukládám jako samostatný řádek tabulky s uvedením čísla závodu, čísla závodníka a mezičasu)

Bonus navíc: pořadí ve věkové kategorii, která je uložená u údajů o závodníkovi...
tiso
Profil
JB: Kajman_ možno niečo vymyslí, ale asi by si si k tomu medzičasu mal ukladať aj nejaké poradie ktorý medzičas to je(prvý po plávaní, druhý po cyklistike a tretí po behu), potom by to išlo.
JB
Profil *
Ano, číslo disciplíny ukládám také.

V PHP se mi to silou už podařilo naprogramovat, tedy několik selectů ke každému závodníkovi.

Spíš se ptám na elegantní řešení jak několik řádků převést do generované výsledkové listiny. To mě bohužel na databázové ZŠ neučili.
Kajman_
Profil *
Možná bude nejvýhodnější vyčíst všechny potřebné údaje např. do vícerozměrného pole a sestavit si tabulku včetně výpočtu jednotlivých pořadí díky php.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0