Autor Zpráva
peta
Profil
Mam PDF komixu, kde jsou jasne JPG. Potreboval bych to exportovat na puvodni obrazky JPG. Klasicky export to konvertuje a zmeni kvalitu.
Nevite, cim by se to tak dalo?
JPG prekonvertovane na JPG ztraci na kvalite. Nechci to exportovat na JPG 100% (5MB) ani BMG ani PNG (2MB), kdyz ma original kolem 660k.

Acrobat reader - konvertuje (save as / export)
Acrobat - konvertuje (save as / export)
marcus33cz
Profil *
A jses si fakt jisty, ze to jsou JPG? Protoze JPG je vzdycky ztratovy format. Ja bych to proste dal do PNG, sice trochu vetsi, ale aspon to bude vypadat dobre.

A kdybys chtel JPG, tak si proste zkus sehnat nejaky univerzalni prohlizec/editor. Ted me napada IrfanView a Photoshop, ty sezerou skoro jakykoliv format, i kdyz ted nevim, jestli i PDF. :-)
Bubák
Profil
Před léty jsem z PDF souboru nějak dostal originály JPEG obrázků (byl v nich EXIF). Ale jestli se mit to podařilo Akrobatem, nebo jiným programem (Ghostscript...?), netuším. Zřejmě tento postup peta hledá, chce z PDF souboru "vyrvat" originál obrázku.

peta
Tip: Mám dojem (ale jsem si jistý tak na 60%), že Acrobat umí export do HTML, tam už si přilinkovaný obrázek najdeš.
Možná to taky bylo tak, že jsem obrázek vybral a nechal uložit.
V každém případě si dej pozor na nastavení Acrobatu, aby opravdu JPEG uložil tak, jak je, zakázat resamplovačky na menší rozložení a změnu kvality.

Malá odbočka:
JPG prekonvertovane na JPG ztraci na kvalite. Nechci to exportovat na JPG 100%
V případě JPEGu i 100% znamená ztrátu, i když nepatrnou. Zanedbatelná, ale okem těžko postřehnutelná ztráta při znatelné zmenšení velikosti souboru je kolem 90% až 95%.
V případě komixu také může vadit (navíc opětovné) podvzorkování barev, pokud bys přeukládal do JPEGu, podvzorkování vypni.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0