Autor Zpráva
pavell3
Profil *
Ahoj nevíte někdo jak udělat ve Photoshopu zaoblený rámeček v barvě, když to dělám nástrojem obdélníkový výběr tak mě to ta barva u okrajů přechází v bílou a to nechci, chci ostrý okraj a ještě jak mam odříznout okraj toho rámečku a otočit aby to tvořilo jakoby zahnutý roh. Když to dělám nástrojem zaoblený obdélník barva je kolem okrajů ostrá ale nevim jak oříznou rožek pro zahnutí . díky.
Nox
Profil
To rozostření na okrajích je způsobené tím, že obdélník je dělaný přes vektorovou masku, která se snaží ignorovat limity pixelů a řeší to jakousi subpixelizací nebo antialiasingem na těch hranách -> v případě, že dáš hranu někam doprostřed pixelu - to s rastrovými nástroji, jako je třeba marquee, nejde

Čili možnosti

1) Zkontroluj jestli máš zatrhlé View > Show > Pixel grid...nebo něco podobného
a vytvoř obdélník tak, aby hrany byly na čárách

2) Vytvoř normální obdélník pomocí marquee (takový ten výběr, animovaná čárkovaná čára), potom si vytvoř stejným způsobem marquee kolečko, invertuj výběr marquee obdélníkem ořež tak, aby z toho byl rožek obdélníka a postupně ořež tomu obdélníku rohy (otáčet můžeš třeba pomocí Select > Transform selection)
don jebot
Profil
Rounded rectangled tool > hore klikni aby ti to robil cestu > pravym klik vybrat selekciu > vystrihnut ..

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0