Autor Zpráva
amorekj
Profil
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jak by se udělalo, aby na nějaké stránce bylo možné změnit jazyk tak, že by jazyk na stránce byl pořád zapsaný v adrese..
např. http://www.něco.cz/index.php?jazyk=cz&strana=xxx.. a kdyby se třeba jazyk změnil na anglický, stránka by byla stejná akorát by se přeměnilo cz na en..
A kdyby tam třeba nebyl ten jazyk v adrese napsaný, tak by se stránka přesměrovala na výběr jazyků..

Jestli mně chápete, tak by to vše fungovalo v praxi asi tak, že by návštěvník na uvítací stránce vybral jazyk a pak by pokračoval dál na stránce s normálním obsahem.. :-)

Bylo by vytvořeno:
index.html - výběr jazyků
index.php?jazyk=cz
index.php?jazyk=en
+další stránky

Na nějaké stránce by to nejspíš mělo vypadat asi takto:

podmínka pokud je v adrese ?jazyk=cz
obsah pro cz

podmínka pokud je v adrese ?jazyk=en
obsah pro aj

Jestli chápete jak to myslím tak prosím napište jak by jste to udělali..
Děkuji všem za nápady jak to udělat..
Jan Tvrdík
Profil
amorekj:
Vím, jak to udělat, ale nenapadá mě, co bych ti měl odpovědět. Co čekáš, že ti někdo poradí? Prostě je takové chování potřeba naprogramovat.
amorekj
Profil
Jan Tvrdík
Já bych věděl jak udělat všechno krom toho hlavního kódu v index.php.. ten co má tam dávat to ?jazyk=xxx .. nemohl bys naznačit jak bys to naprogramoval, prosím..
Chamurappi
Profil
Reaguji na amorkaj:
Jen si dovolím podotknout, že čeština se značí „cs“, zkratka „cz“ je označení státu.
Jan Tvrdík
Profil
amorekj:
všechno krom toho hlavního kódu
S čím konkrétně máš problém?

co má tam dávat to ?jazyk=xxx
Kam „tam“?

nemohl bys naznačit jak bys to naprogramoval
Použil bych persistentní parametry v Nette Frameworku, ale to ti asi moc platné nebude.
amorekj
Profil
Jan Tvrdík
Už jsem na to možná tak trochu přišel.. :-) Dík za snahu
tiso
Profil
amorekj: čo takto miesto GET parametra umiestniť jazykovú verziu do podadresára?
radas
Profil *
takový maly navod

texty, které mají byt v jiných jazicích si dej zvlášť do adresařeu třeba cs,de,en atd...no a pak na hlavní stránku dej odkazy přes GET z jakého adresáře se maji třeba načíst texty.
PS: nezapomeň udělat taky kontrolu jestli podporuješ vybrany jazyk aby se ti nezhodil web, když někdo zkusi tam podstrčit třeba italštinu...

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0