Autor Zpráva
PrtrVaslek
Profil *
Nejsem žádným matadorem v programování. Zajímá mě přesto jedna věc. CO všechno lze zjistit od uživatele, který najede na nějaký prohlížeč a zobrazí Vaši stránku. Vím, že jde třeba zjistit jaký kdo používá prohlížeč..je ale možné jít ještě podstatně dále ? Například zda je okno prohlížeče minimalizované, maximalizované atd ? Zda mu byla pomocí win api přiřazena pevná velikost atd ? Kam až je možno jít ? A menší subotázka., co když uživatel nechce o sobě tyto informace prozrazovat ?

Co lze tedy zjistit ? Muze to byt treba i javascript, Python.... To omezení spočívá "pouze" v tom, že uživatel je doma u pc a má otevřený internetový prohlížeč a druhá premisa spočívá v tom, že všechny materiály html, javascript.... leží někde na serveru a proudí přes internet k uživateli . Vše je omezeno, jak jsem psal tím, že se to spouští stránka z prohlížeče a nahrává se to do prohlížeče odněkud z "internetu".Já pátrám po tom, CO všechno je možné zjistit od uživatele, který si v prohlížeči spustí naši stránku. Nehledám nějaká konkrétní řešení ale fundovaný názor. Díky za váš čas.
WanTo
Profil
V ideálním případě bys neměl zjistit nic (možná až na ty rozměry okna), pokud nedostaneš od uživatele explicitní souhlas - např. ke spuštění podepsaného Java apletu. Další věc je ta, že prohlížeče občas mívají bezpečnostní díry :-)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0