Autor Zpráva
mato4ever
Profil
Dá sa to nejakým javascriptom zistiť???
Thanx 2 all!
Leo
Profil
Zalezi cemu rikate normalne, ale obecne ne, zalezi na kesovani stranky atd. Leo
peta
Profil *
mato4ever Vzhledem k tomu, ze ZPET je zalezitost prohlizece, pri ktere se zadny script neaktivuje, tak spise to nelze.

Nevidel bych smysl v tom, k cemu je to dobre?

Leo psal o kesovani, tady mas dalsi problem, ikdyz clovek napise adresu, muze si ji prohlizec vytahnout z kese. Takze vysledek velice podobny jako ZPET. Pri vytahovani z kese pri ZPET by se nemela odesilat zadna informace, ale odesila se informace pri nacitani stranky, aby se mohl prohlizec rozhodnout, zda Kesovat nebo reload. Tuto informaci bys mohl sledovat, sekce PHP programovani.

Pak je tu pripad, kdy ma nekdo kes na serveru, 1 pc, na ktery se pripojuji vsichni ze site. vsechny info se odesilaji serveru a ten se rozhoduje, zda udela ci ne reload. To je problem nejvetsi, tam uz se casto neodesila skoro nic ani pri nacitani stranky, protoze si to vytahne ze server-kesky. Opet zalezi na nastaveni toho pocitace.

Jestli to chces pro pocitadlo, pocitadla se delaji na cas, rekneme hodinu. Kdyz to same IP se za hodinu objevi na tve www, tak se mu zapocte dalsi pristup. Obvykle do hodiny, dvou najdes, co hledas. Nekdo, jako ja, treba na jakpsatweb chodi i 5x za den, takze jim to zvysuji o 5 :)
Ale dela se to i na denni pristup, nekde jsem to videl. Ja zustavam u dobreho toplist.cz Pekne pocitadlo, celkem spolehlive se nacita, nemam problemy.
mato4ever
Profil
Načo to je dobré?
Mám chat, je tam možnosť Rýchlej pošty (RP). Príde Ti RP, možeš na ňu odpovedať formulárom, ktorý má skrytú hodnotu rpid - to je vlastne kvôli primary key v SQL databáze. Akonáhle však raz odpovieš, klikneš späť a druhý krát odpíšeš (čo sa robí dosť často!) tá prvá odpoveď za vzhľadom na to isté rpid vymaže.
Zapisujem štýlom "replace into ..." aby sa pri viacnásobnom kliknutí na tlačidlo odoslať, daná správa zapísala iba raz.
pôvodne som mal generovanie rpid tesne pred zápisom, ale to nebolo dobré lebo často boli správy odosielané viackrát.
Napadlo ma generovať rpid aj JS-om, ale to by nebolo dobré lebo by nebolo zabezpečené že dané rpid ešte nie je použité.
Leo
Profil
To musite osetrit jednak (ne)kesovanim stranek, jednak tim, ze vykonne skripty (ty, co zpracovavaji formuůlar atd.) nemaji vystup do prohlizece. Leo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0