Autor Zpráva
JJa
Profil
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jak by se dala udělat takováto věc:
Mám stránku (spojeni.html), která obsahuje několik formulářových polí (input type="text"), které se dají "vyplnit" i pomocí parametrů v adrese ( tedy např.: neco.cz/spojeni.html?f=prvnihodnota&t=druhahodnota ). V této stránce mám také iframe, a v tom iframe je jiná stránka (stranka2.html), jejíž součástí jsou právě i různé odkazy, pomocí nichž se dají vyplnit inputy na té původní stránce (příklad odkazu viz výše), tzn. po kliknutí na nějaký z těch odkazů se stránka (spojeni.html) znovu načte, akorát s jinými hodnotami některých inputů, přičemž inputy, které nejsou obsaženy v URL odkazu, se stanou prázdnými, i když předtím byly vyplněny).
A já bych právě potřeboval, aby tyto původně vyplněné (pomocí toho odkazu) inputy byly stále vyplněné i po načtení jiného odkazu s jinými parametry (pokud by tedy zrovna nebyly tímto odkazem přepsány).
Tedy stručně, jak nechat zapamatovat hodnoty (value) inputů i pro opětovné načtení?
Napadlo mě to řešit pomocí cookies, ale nevím přesně jak na to (nejspíš asi hodnoty parametrů v adrese uložit do cookies a to pak zobrazit jako hodnoty inputů), šlo by to tak? Nebo by bylo lepší jinak?
Děkuji moc, JJa
tiso
Profil
JJa: Máš to zvláštne robené, tak asi tak, že stránka spojeni bude predávať tie parametre do stránky v tom iframe a tá ich bude dopĺňať k tým všetkým odkazom, takže bude na stránku spojeni posielať vyplnené+nové parametre.
JJa
Profil
Ano, tak nějak jsem to původně také myslel. Jenže ta stránka v iframe jsou Google Mapy (funkce Moje mapy) a ty vůbec neumožňují práci s Javascriptem, dovolují pouze klasické odkazy.
Šlo by to tedy nějak?
JJa
Profil
Mohlo by to nejak jit?
tiso
Profil
JJa: mohlo, v podstate si sám odpovedal ako - vytiahnuť parametre z COOKIE, pridať k nim tie v url a výsleok opäť zapísať do COOKIE + vypísať do inputov či kam to potrebuješ...

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0