Autor Zpráva
had
Profil *
ahoj,
chtěl jsem se zeptat, jestli by šlo vyrobit stránkování pro tisk pomocí css. rád bych doplnil informaci o jakou stránku se jedná, aby to za mě udělal prohlížeč podle obsahu stránky.

příklad jak to myslím:
mám text na stránce kterej je třeba 3 stránky dlouhý. chci, aby mi prohlížeč pomocí css (nebo javascriptu) doplnil do stránky pro tisk informaci "stránka 1/3", "stránka 2/3" atd...


a ještě jeden dotaz: jde zjistit celkový počet tiskových stránek pro stránku ke který znám url???
díky
Hitman
Profil
Přes CSS to nepůjde, zkus se podívat spíše na PHP.

//

Joker

doplnil do stránky pro tisk informaci

Omlouvám se, slovo tisk jsem nějak přehlédl, myslel jsem, že potřebuje klasické stránkování :-).
Joker
Profil
Hitman:
Přes PHP to nepůjde (v PHP nemůžu vědět, jakým fontem jaké velikosti bude text skutečně zobrazen, takže ani na kolik stran tisku to vyjde)

Přes CSS+JS by to snad šlo, i když nijak elegantně- definovat si prvek o rozměrech A4 (v milimetrech) a proti němu porovnávat velikost stránky a text absolutně napozicovat.
Jinak ale číslování stránek umějí vytisknout snad všechny rozšířené prohlížeče, to by byla asi schůdnější cesta.
had
Profil *
jo...takže se s tím asi nakonec nebudu ani zabývat... měřit písmo se mi opravdu nechce ;)
díky za pomoc :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0