Autor Zpráva
termixx
Profil
Ahoj,
potreboval ybch poradit. Chceme vytvorit jeden velky internetovy obchod, kde by se prodavali ruzne veci, fotky, webove sbalony a pod. Ale problem je, ze potrebujeme, aby se dalo veci koupit okamzite. Tj. chceme udelat takove nakupovani, ze kdyz si da zakaznik danou vec koupit, tak po koupeni mu behem par sekund, popr. par min (ale nejlepe co nejmensi doba) vyskoci soubor ke stazeni, popr ho presmeruje na nejakou stranku v databazi, kde zmineny soubor bude. Problem je ale s tim, ze tuto vec jsem jeste nidky nedelal a taks tim nemam zadne zkusenosti. proto bych se chtel poradit od zkusenejsich, jestli je nejak firma popr nejaky program, nebo nebo nejaky zpusob, jak se toto da poresit. Je spousta takovych obchodu, dke se toto da delat a tak je to urcite mozne.

Predem dekuji za odpoved.

Moderátor Chamurappi: Tvůj projev je špatně srozumitelný, piš prosím s diakritikou.
Moderátor Chamurappi: Slovo „HELP“ se česky řekne „pomoc“, kdybys to nevěděl.
Chamurappi
Profil
Reaguji na termixxe:
Nerozumím otázce, respektive nevidím v tvé změti odháčkovaných písmenek žádný konkrétní dotaz, na který by se dalo odpovědět.

je nejak firma popr nejaky program, nebo nebo nejaky zpusob, jak se toto da poresit
Ano, úloha má řešení.
termixx
Profil
Chamurappi:
asi jsem to nepřiliž dobře popsal :-). Chtěl bych udělat online obchod, kde by se daly kupovat různé věci okolo pc (fotky, weby,...). Problém je ten, že potřebujeme nějak vyřešit placení. Šlo by to udělat tak, že by nám zájemce napsal mail a po zaplacení bychom mu danou věc poslali třeba na mail. Tento způsob nechceme, chceme udělat nějak platební systém tak, aby po krátké době kupující danou věc měl hned k dispozici. Je spousta webů, kde je podobný systém a tak bychom chtěli mít něo podobného taky.

Celé toto téma vede k jediné otázce, jak udělat takovýto platební systém. Bavil jsem se s jedním koderem a ten mi řekl, že se to dá udělat tak, že bych po zapalcení obdržel behěm pár sekund zprávu (popř. email), že banka přijala transakci a tak bych kupujícímu povolil stažení (popř bych ho přesměroval na odkaz, odkud by si jej stáhnul). TAto varinata je pro mě špatná, protože bych musel být non-stop online u pc. Proto ybch se chtěl zeptat, jestli není třeba nějaký program, skript, popř nějaká jiná možnost, která by moje požadavky splňovala. U předchozího příspěvku jsem ptal třeba na nějakou firmu, protože jsme zaslech, že existuje nějaká firma, která se na tyto online nakupy specializujem kde se zaregistujete, zaregistrujete kartu na kterou budou chodit peníze a na stránkách bude koupit propojené s jejich systémem a po koupení přesměruje na daný soubor, který chce zájemce koupit a povolí mu stahování. Hledal jsem několik dní, ale žadnou takovou firmu jsem nenašel.

Proto bych se chtěl zeptat, jestli se nenajdou nějací zkušení lidé, kteří mají z podobnými věcmi zkušenosti a poradí mi, jak by se dalo takové online nakupování vyřešit.

Omlouvám se, ale jsem hrozný na vysvětlování. Doufám, že z tohoto příspěvku už jde trochu více pochopit, na co se ptám :)
pEeLL
Profil
termixx
proste normalne uzivatelum poskytni virtualni ucet. tzn nekdo ti posle penize treba prevodem ty mu je na virt ucet pripises a kdyz neco koupi tak se mu znich castka odecte. jen je potreba aby ti web nenapsalo nejake tele ..prece jenom v pripade hacknuti by to byl velky problem.
ninja
Profil
termixx:
- platba pomocí Premium SMS
- platba online platební kartou
- platba přes PayPal, PayPay, atd.
- platba offline s udáním údajů u platební karty (typ, číslo, jméno, expirace, CVC)
name
Profil
Odpověď, jak dělat platby On-line najdeš na http://sms-praha.cz/clnk/ost01.html a podrobnosti v dalších odkazech v menu na pravé straně této stránky.

Podstata je taková, že si vytvoříš "OBCHODNÍ" účet např. u PayPal, poté nabídkovou stránku pro každý z Tvých produktů se zakódovaným tlačítkem pro platbu kartou. Při tvorbě tlačítka se do kódu vloží URL Thank_you stránky s odkazem na download produktu. Jakmile zákazník provede platbu, otevře se mu tvá děkovná stránka a on si může zaplacený produkt stáhnout.

V Česku tuto činnost zajišťuje společnost "Global Payments Europe" platebním systémem "Pay Muzo". Ale pro ne moc bohatou firmu jsou finančně (narozdíl od PayPal) dosti nároční:

Cenové podmínky pro klienty ČSOB a KB: (všechny uvedené ceny jsou bez DPH)

- implementační poplatek: 13.200,-Kč
- měsíční provozní poplatek: 150,-Kč
- poplatek za transakci v maximální výši 2,-Kč

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0