Autor Zpráva
4li3n
Profil
Dobrý den, stále řeším problém se závislými selecty, řekněme, že mám 4 select menu.
z počátku jsou 3 zašedlá, nebo readonly, po vybrání v prvním se zpřístupní 2. a 4. select, po vybrání ve 2hém by se zpřístupnil 4tý - takovýto systém je při přidávání inzerátu na sauto.cz a nějaký podobný bych potřeboval udělat - může prosím někdo poradit jak na to, co využít a podobně? určitě řešit pře javascript, ale s tím jsem věru moc do styku nepřišel :(

Honza
Budulinek
Profil
Jde to udělat poměrně jednoduše pomocí AJAXu. Prncip by měl být asi takový, že na "úvodní" stránce bude onen první select a zbytek zašedlý (schovaný nebo prázdný - to je jedno). Po výběru hodnoty z prvního selectu se spustí AJAX třeba pomocí JS funkce OnChange. Díky AJAXu se spustí script (php, ...), který vydoluje z DB data na základě hodnoty vybrané v prvním selectu (odešle je skriptu pomocí GET nebo POST). Pak už jen jednoduše data zobrazíš tam, kde potřebuješ.

Myslím, že není těžké to udělat, chvíli mi trvalo, než jsem pochopil, jak přesně to funguje, ale pak je to už hračka. Existuje hodně návodů v češtině. Jinak bych ještě doporučil mrknout na jQuery a AJAX tutorial, možná ti to uštří spoustu času
4li3n
Profil
prozatimní řešení jsem splácnul tak, že se odesílají data pokaždém předání, nějak to budu muset dodělat až na to bude více času :-)
Budulinek
Profil
mohl bych poslat i ukázku kódu, popřípadě kód celý, ale nevím, kdy bych se k tomu dostal... Kdyžtak sem napiš a já jak budu mít trochu času, splácnu ti to dohromady ;)
4li3n
Profil
Když bys měl čas, tak by to bylo super a budu jedině rád... v JavaScriptu proste moc neumim - snad jen zatím :-)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0