Autor Zpráva
JJa
Profil
Dobrý den,
mám stránku v kódování utf-8. Z parametrů za otazníkem ukládám cookies a jejich hodnoty pak vypisuji jako hodnoty polí formuláře. A problém je v tom, že když parametry a cookies obsahují diakritiku, tak se to do formulářového pole nevypíše správně, ale české znaky jsou zmršené (např. %C9%E1 - to jsem si vymyslel, ale takhle nějak to je). Ještě je zajímavé, že tento problém nemám v IE, ale je ve Firefoxu. Šlo by to nějak vyřešit?
Děkuji moc, JJa
Chamurappi
Profil
Reaguji na JJu:
české znaky jsou zmršené (např. %C9%E1 - to jsem si vymyslel, ale takhle nějak to je)
Zkus je odmršit funkcemi decodeURI nebo unescape.
JJa
Profil
Bohužel mi to nefunguje ve Firefoxu - viz např. zde - do URL zadám parametr v escapovaném tvaru, proženu to přes unescape a v IE se mi výsledná hodnota (v příkladu se jedná o hodnotu políčka "Kam") zobrazí správně česky, kdežto ve Firefoxu špatně. Obdobně jsem to zkoušel i s decodeURI. Nevíte, co bych s tím ještě mohl udělat, aby to fungovalo?
Díky moc, JJa
JJa
Profil
Víte někdo?
JJa
Profil
Šlo by to nějak?
Chamurappi
Profil
Reaguji na JJu:
Asi nevíme/nešlo, když ti nikdo neodpovídá. Opakované vytahování dotazu informačně bezvýznamnými příspěvky není žádoucí a povede k zamčení.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0