Autor Zpráva
Bubak
Jak udelat, abych mel na strankach aktualni zaber z kamery i udelanou galerii starsich snimku?

Software, ktery jsem zkousel, umel zaslat zaber z webcamery jako napr. zaber.jpg a aktualizace znamenala, ze kazdou minutu byl snimek zaber.jpg prepsan novejsim snimkem se stejnum nazvem. Na hostingu tak byl vzdy umisten jen jeden nejaktualnejsi snimek.

Druhou moznosti bylo, ze software zasila na hosting snimky kazdou minutu, ale pokazde s jinym nazvem napr. datumem tj. 200901010000.jpg, 2009010100001.jpg, 200901010002.jpg atd. Pak mam na hostingu snimky a pomoci sciptu si udelam galerii.

Chtel bych mit moznost pouzit oboje, ale bohuzel nevim jak. Kdyz pouziji druhou variatu, tak mam peknou galerii, ale nevim jak odkazovat na nejnovejsi snimek, ktery se pokazde jmenuje jinak. A hledat v galerii posledni zadany snimek je nepohodlne, na toto bych si predstavoval reseni jako v prvni variante, ze nejaktualnejsi snimek se bude vzdy jmenovat jednotne.

Jak toto resite, existuje nejake hotove reseni k pouziti? Zkousel jsem spousty softwaru pro obsluhu webcamer, na internetu hledal scripty pro tvorbu galerii snimku apod. Nic vsak neodpovidalo me predstave.
Bubak
Jako nejlepší řešení se jeví skript, který bude běřet v cronu např. každých 5 min.
Skript vezme soubor zaber.jpg, zkopíruje do složky s galerii a přejmenuje tento soubor podle datumu.
Dokázal by mi prosím někdo s takovým skriptem pomoci?
H13
Možná plácnu blbost, ale zkus se podívat, jak to řeší tady (pro javascriptovou část, na tu serverovou by třeba dal tip administrátor těchto stránek):

http://www.chmu.cz/meteo/rad/blesk/blesk_data.php

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: