Autor Zpráva
Milda
Profil *
1. Z hlavní stránky otvírám nové okno s podrobnostmi, které má vždy v adrese za otazníkem jinou specifikaci. Když si nechám postupně zobrazit 100 různých detailů, v prohlížeči se mi pak všechny varianty nabízejí v poli na panelu adresa - lze se tomu vyhnout? Stejně tak v historii - když to tam nechci, jde to?

2. Jak v adrese zobrazovat stále jen výchozí adresář a ne názvy jednotlivých souborů?

Díky
Radek Hrabůvka
Profil
Milda
2. Najdi si článek Soubory na webu kapitola Startovní soubor, tam to je popsané, Když to podle toho nepůjde, tak se ozvi.
Leo
Profil
"Z hlavní stránky otvírám nové okno s podrobnostmi, které má vždy v adrese za otazníkem jinou specifikaci. Když si nechám postupně zobrazit 100 různých detailů, v prohlížeči se mi pak všechny varianty nabízejí v poli na panelu adresa - lze se tomu vyhnout? Stejně tak v historii - když to tam nechci, jde to?"

To je sice hezke, ze to nechcete, ale treba to chce uzivatel, tak proc mu branit ze. Leo
Milda
Profil *
Radek Hrabůvka
Díky, mrknu na to.

Leo

Uživatel to právě nechce :-)
Nejsou to veřejné stránky, ale databázová kancelářská aplikace, celodenně používaná. tzn. za den stovky stránek, navíc přístup na stránku má vždycky nějaké datové návaznosti, takže když se příde odjinud (třeba z historie), nejsou nastavené proměnné atd.
Leo
Profil
"navíc přístup na stránku má vždycky nějaké datové návaznosti, takže když se příde odjinud (třeba z historie), nejsou nastavené proměnné atd."

To je spis chyba aplikace :-) Zkusil bych nejdriv projit nastaveni prohlizece, Leo
Milda
Profil *
Radek Hrabůvka

Startovní soubor mi funguje, měl jsem na mysli soubory ostatní - když z Default.html přejdu na Jinam.html tak aby v adrese zůstávalo jen ...cesta/adresář/ bez názvu souboru.
Leo
Profil
"Startovní soubor mi funguje, měl jsem na mysli soubory ostatní - když z Default.html přejdu na Jinam.html tak aby v adrese zůstávalo jen ...cesta/adresář/ bez názvu souboru."

No jedine, a to silene reseni, je pouzit ramy (frame). Jinak samozrejme v adresnim musi byt URL dane stranky, takze se musi menit, jedine, ze byste serviroval jiny obsah na stejnem URL napriklad podle cookie ale to je cesta do pekel. Leo
Milda
Profil *
Nezbyde než od toho upustit, za velký zvrácenosti to nestojí. Původně sem si myslel, že na to třeba bude nějaký zaklínadlo, třeba meta tag s 'no-history', holt si to budou muset čistit sami. Díky
Radek Hrabůvka
Profil
Přes
mod_rewrite
by možná něco šlo, s ním dou dělat kouzla i zvěrstva. Jednou jsem byl na nerámových stránkách, ve stavovém řádku jsem měl škaredé adresy pro odkazy, ale v adresním řádku byla hezká stále stejná adresa. Titulek a adresa v historii skončí, ale která adresa tam bude, to nevím, jestli ta hezká, nebo škaredá.
Milda
Profil *
Přes

mod_rewrite

nic mi to neřiká, kam se to nacpe?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0