Autor Zpráva
pin
Profil *
Dobrý deň, neúspešne riešim už dlho problém s nesprávnym zobrazením videa cez embed v Mozille (konkrétne 2.0), chcem sa spýtyť či sa s tým niekto stretol a ako by sa to dalo vyriešiť:
Problémová stránka je tu: http://damtosem.ic.cz/gnofa/

Na stránke je prázdny skrytý div (<div id="videodiv" style="position: absolute; top: 0px; left: 0px; width: 100%; z-index: 12; display: none;">)

Po kliknutí na modrú ikonu prehratia videa sa vykoná:
document.getElementById('videodiv').style.display = "block";
ten má vnorený div a tomu sa priradí nasledujúci obsah:
document.getElementById('videoinnerb').innerHTML = pluginstr;

"pluginstr" obsahuje tento prehrávač videa:

<OBJECT ID="MediaPlayer" WIDTH="400" HEIGHT="300" CLASSID="CLSID:22D6F312-B0F6-11D0-94AB-0080C74C7E95"
STANDBY="Loading Windows Media Player components..." TYPE="application/x-oleobject">
<PARAM NAME="FileName" VALUE="./dbase/video/video.wmv">
<PARAM name="ShowControls" VALUE="true">
<param name="ShowStatusBar" value="false">
<PARAM name="ShowDisplay" VALUE="false">
<PARAM name="autostart" VALUE="true">
<EMBED TYPE="application/x-mplayer2" SRC="./dbase/video/video.wmv" NAME="MediaPlayer"
WIDTH="400" HEIGHT="300" ShowControls="1" ShowStatusBar="0" ShowDisplay="0" autostart="1">
</EMBED>
</OBJECT>

V Mozille sa Mediaplayer zobrazí dva krát pod sebou, prípadne vypadáva obraz, jednoducho robí chyby, ostatné prehliadače zorazia video správne. Vedeli by ste poradiť kde je chyba?

Naozaj DIK
Chamurappi
Profil
Reaguji na pina:
V Mozille sa Mediaplayer zobrazí dva krát pod sebou
Tento problém nepozoruji.

prípadne vypadáva obraz
To je bohužel obecně problém WMP pluginu pro Mozillu. Opravit to jde pouze na straně návštěvníka — viz Nastavení a řešení problémů se zásuvným modulem Windows Media Player, hned první položka.
pin
Profil *
ďakujem za reakciu,
problém som čiastočne vyriešil zjednodušením štruktúry stránky - vynechal som jeden obaľujúci div prehrávača. Obraz už je len raz a tam kde má byť, ale nieje to dokonalé. Problém sa u mňa prejavuje len keď je div s prehrávačom umiestnený absolutne a prekrýva iný absolutne pozicovaný prvok (tieň pozadia), ak prehrávač nechám zobraziť priamo v toku dokumentu, problém zmizne.
Ale stačí mi vedieť, že je to chyba WMP a nie moja...

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0