Autor Zpráva
Milf
Profil *
Zdravím spolubojovníky,
tento příspěvek není o (mé) lenosti, je to spíše hledání dosud nepoznaného, utkání s budoucností, pátrání po inspiraci.

Zadání je jasné, hodlám zpracovat organizační strukturu a mým přáním je kombinace (X)HTML + CSS + PHP + MySQL (přiznávám, mým nejslabším místem je CSS, nu což ;-) ). V tuto chvíli mě nezajímá pozadí (tedy PHP + MySQL), spíše to co nabídnu návštěvníkovi.

"Problém" lze řešit několika způsoby:
1. struktura jako obrázek
2. struktura jako Flash
3. struktura jako seznam
4. struktura jako Java applet

Ve výčtu mi chybí poslední kombinace, a to je právě kombinace, po které toužím :-P . Chtěl bych díky (X)HTML a CSS dosáhnout obdobného výsledku jako poslední příklad - Java applet (ok, spojovací čáry mezi prvky nejsou podstatné).
Hledám, pátrám, ... nenacházím. Jistou dávku inspirace a snad i naději, že je možné cokoliv mi dává i tento příklad:
state diagram

Tak to jsem se vykecal/vypsal a nyní otázka: nepotkal někdo z přítomných při svých toulkách s Mr.Google apod. ukázku, která by mohla býti mou inspirací? V konečném důsledku si dovedu představit PHP třídu, která v kombinaci s datovým zdrojem (MySQL, MSSQL, ...) bude generovat podobné záležitosti jako výše uvedený Java applet.
Předem díky za tip - věřím, že někdo mohl narazit na mnou požadované, nehodlám (není-li třeba) objevovat kolo. ;-)
Fred
Profil
Není to sice úplně ono, ale připomělo mi to tohle http://www.scss.com.au/family/andrew/webdesign/explorertree/brianstree /
Leo
Profil
Pokud kombinace HTML a CSS, pak semanticky je to podle me viceurovnovy seznam (ul, mozna ol), a pak zalezi na tom, jak to presne ma vypadat. Leo
habendorf
Profil
Tak to je zajímavá věc. Ze sémantického hlediska je to skutečně víceúrovňový seznam. Z hlediska názornosti pro uživatele má nejlepší vypovídací hodnotu a přehlednost obrázek, ještě možná lépe map pro interaktivnost. Flash a applety bych do toho osobně netahal.
Myslím že hraje roli také velikost firmy - příliš dlouhý a zanořovaný seznam by asi dost ztrácel přehlednost.

Ještě mě napadla jedna alternativa kterou neuvádíš: postupný rozpad do více tabulek.
Např. tab. 1: Úseky - vedení, výroba, marketing.... a pak rozpad na dle dílčích úseků, takže třeba tab. 2: Vedení - ředitel, sekretariát ředitele, poradce pro věci zbytečné atd. Ale to je asi blbost.
Anonymní
Profil *
Pokud kombinace HTML a CSS, pak semanticky je to podle me viceurovnovy seznam (ul, mozna ol),

Souhlas ... proto je uveden jako třetí v pořadí právě seznam, leč nedokáži se svými (výše avízovanými) schopnostmi co se CSS formátování týče odhadnout, zda jsem schopen dosáhnout cíle a tím by mělo být formátování znázorněné Java appletem.

Já jsem prostě pátral na webu po všem možném a uvedený výčet je vše co jsem získal. Příklad (X)HTML + CSS jsem neobjevil, možná někde je k vidění a někdo ze zde přítomných o něm ví, vytvořil ho apod. Výsledný formát není přesně určen, třeba existuje i vhodnější řešení jak prezentovat strukturu.
habendorf
Profil
Jen pro inspiraci, interaktivní orgchart: http://www.aasoftech.com/Demo1/MatrixCharts.htm
více http://www.aasoftech.com/demo/default.asp
Leo
Profil
Na ten Javovy aplet se bohuzel nepodivam, Javu mam v prohlizeci blokovanou a nechce se mi to povolovat... Ale rekl bych, ze v CSS se da udelat prakticky jakykoliv vzhled. Leo
Plaváček
Profil
Asi bych se také klonil k víceúrovňovému seznamu, ostatně je to klasická struktura pro seznam jako stvořená. Pomocí CSS by to neměl být žádný velký problém vyrobit.
Fred
Profil
Docela mě to zaujalo a hledal jsem, ale bez výsledku, docela nezávidím. Nejblíž bylo tohle
http://uwadmnweb.uwyo.edu/InfoTech/aboutit/orgchart.htm
Oswald
Profil
Mohlo by pomoct: CSS Diagrams
Fred
Profil
Tak jsem se taky chvilku nudil ;-) Blbina : Kdo komu dělá pakárnu
Fred
Profil
BTW všimněte si, že chudáci dělníci mají většinou 3 příme nadřízené.
Anonymní
Profil *
Tak jsem se taky chvilku nudil ...

Také bych se chtěl takto nudit ... díky moc, Tvá blbina vypadá nadějně.
Oswald
Profil
Fred: Pěkný!
habendorf
Profil
Wow! To je pěkný!!!
Plaváček
Profil
Hračičky, hračičky :)
Milf
Profil *
Já jsem to (= "Kdo komu dělá pakárnu") sice pochválil, ale vzápětí jsem to celé shledal nepoužitelným, protože stačí vypnout styly a nevyzná se v tom nikdo. Každopádně dobrá inspirace pro utkání s budoucností a ještě jednou za ni děkuji. ;-)
Fred
Profil
Milf Jasně, rozumím, vždyť jsem říkal blbina. Pak bych zkusil absolutní pozicování.
Docela se mi zdál inspirativní ještě tenhle příklad http://www.cssirc.com/codes/?code=25 z toho to taky šlo udělat. Zkoušel jsem si to narychlo předělat na seznam a jde to v pohodě, jen těch classů bude asi potřeba mraky. Když je ta <li> položka absolutně napozicovaná je jí jedno v jaké úrovni je.
JohnyB
Profil *
Tyyybrďo, zajímavá řešení. Já bych na to stejně asi šel přes SVG :) Co jsem koukal, tak hodně toho bylo na legacy kódu pro stromová menu, něco předpokládalo pevnou strukturu, neboť byla "vysázena" napevno, a na ten zbytek jsem koukal jako puk ;) Mě se hodně líbí to úplně nejpůvodnější s tím XML diagramem, ale nevím, na kolik to lze adaptovat na toto použití.
Leo
Profil
SVG proc? Kvuli spojovacim caram? Leo
JohnyB
Profil *
Nevím, celkově mi to přijde spíš jako graf, proto to SVG.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0