Autor Zpráva
Peter45
Profil
1.prosim ide to nejakym sposobom? fckeditor ma sice tvorbu tabuliek ale ak mam tabulku vyhotovenu vo worde a prepisovat ju je hlupost.Takties je tam funkcia: vlozit z wordu ale asi len samotny text neviem tabulku mi to vlozit nechcelo.

2.Pri ukladani tymto editorom mi ulozi kod ktori neni validny,da sa stym daco robit? Mozna novu verziu?

2.Stiahol som teda najnovsi fckeditor,len teraz neviem ako ho mam nainstalovat,respektivne staci prehrat adresar kde je ten povodny?
Budulinek
Profil
FCKeditor nepoužívám už dlouho, ale s vkládáním z wordu jsem nikdy problém neměl. CO bych ale doporučil je tohle nedělat, protože MS Word používá "nestandardní" formátování a v HTML kódu to pak dělá neplechu. Když už vkládat z Wordu, tak pak odstraň formátování textu - to by mělo vyřešit problém s validitou.

Co se týče tabulek, asi bych je opět radši vytvořil přímo v editoru, Wordu bych v tomto prostě nevěřil. Navíc FCKeditor je v tomto celkem přívětivý a tabulky jdou tvořit poměrně rychle a lehce.

Návod na instalaci bude jistě v dokumentaci. Mám pocit, že by to mělo jít i tak, že si zazálohuješ konfiguráky a jen přehraješ novou verzí tu původní. Pak konfiguráky nahraješ zpět a jedeš, ale jistě to nevím. Je to už několik let, co jsem z FCKeditoru přešel zpět ke klasickému textarea...

Jinak FCKeditor není všemocný a konkrétně s Wordem si tu a tam nerozumí (sice to není časté, ale ve vyjímečných případech se stane). Já osobně jsem raději text psal v notepadu (nebo ve Wordu a pak zachoval pouze čistý text) a formátování jsem už dělal přímo v FCKeditoru - včetně tabulek, obrázků a podobně...
Peter45
Profil
Ja prave vobec nemozem prist na sposob tvorby tabuliek v tomto editore...presnejsie povedane tabulku si vytvorim ale ako ju editujem: pocet buniek,stlpcov? Ked klikam na ikonku: zmenit/vlozit tabulku tak mi stale hadze vytvorenie novej ale editovat uz vytvorenu nejde
Budulinek
Profil
nějak to tam šlo. Musel se snad kliknout na tabulku, aby se otevřelo okno pro editaci. Tam už šlo nastavit všechno včetně hlaviček, šířky, délky, okrajů a jánevímčehoještě. Opravdu si ale už nepamatuju jak to přesně bylo. Možná se ta tabulka jenoznačila a pak se znovu kliklo na to tlačítko, nebo na jiné tlačítko... fakt nevím. Jsem si ale jistej, že to šlo.

Jinak to bylo ale poměrně na dlouho já radši přepnul do editace zdrojáku a napsal si tabulku přímo v HTML. Přišlo mi to tak mnohem jednodušší. A pak jsem časem celý FCKeditor poslal k šípku :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0