Autor Zpráva
unlucky
Profil
Ahoj,

Mám (chtěl bych mít) galerii, kde mám obrázky z různých kategorií.

1) jak nabízet navštěvníkům možnost si vybrat danou kategorii? mám tím na mysli grafický výstup.
thumb adresáře, pak zobrazit obrázky
select/option
link odkaz
co dalšího byste doporučili?

2) jak udělat při vkládání obrázku spolu s článkem? Aby to bylo i v galerii?
Umístit rovnou do příslušné složky v galerii nebo to hodit do zvláštní složky, kde jsou obrázky z článků a kopírovat ten obrázek do galerie (takže celkove 3x obrázek, 2x originál, 1x thumb)

3) snad nějaký pěkný galerie script snadný na include a pro mod rewrite :P
pollo22
Profil
Myslím že google ti ponúkne množstvo už vytvorených gallérii. Ak si ju chceš urobyť sám tak si naštuduj php a všetko zvládneš
SwimX
Profil
unlucky:
pollo22 má dnes den plný dobrých rad.

1) záleží na stránce, ukaž ji, poradíme víc, ale myslím že thumb adresáře a nad tím jeho název jako link je vhodné.
Když tak by nahoře nad tímto výpisem mohl být i ten select pro rychlejší hledání.

2)když se vkládá s článek kam se ukládá cesta k němu? myslím, že by uplně stačilo mít jednu tabulku OBRAZKY do které by se vždy při nahrátí obrázku napsala cesta k němu, a třebave sloupci URCENI by byl číselník (1-galerie, 2-clanky, 3-nevim co)
do clanku bys měl v SELECTU podmínku WHERE URCENI = 1 a do galerie bys je vypisoval všechny

3) nerozumím, myslel jsem, že si to chceš vytvořit sám :)
unlucky
Profil
1] asi to bude s tim thumbem, ale jenom se bojim, ze vetsina navstevniku prijde na stranku galerie, tam uvidi 4 thumb adresare a bude si myslet ze to jsou obrazky tak zase odejde :D
s tim selectem, pokud tam bude vic alb tak asi jo, ale kdyz tam bude jenom 6


3] asi si udelam sam no...

akorat by me zajimalo, proc ty jsou ty zdrojaky tech galerii tak dlouhe :P

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0