Autor Zpráva
samoch96
Profil
Dobrý deň, vytváram web stránky pomocou jazyku XHTML, viem vytvoriť klasické normálne stránky (nie nejaké expertné, ale sú to stránky). Teraz vytváram web stránku. Menu na ľavo som vytvoriť vedel ale chcel by som tam mať dve menu, na ľavo aj na pravo. Už som všelijak skÚśal dať na pravo menu ale stále mi to nešlo, tak som si myslel, že by ste mi mohli pomôcť.
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
Shulík
Profil
  <frameset rows="89,*" framespacing="0" border="0" frameborder="0"> 
    <frame name="hore" scrolling="no" noresize target="contents" src="hore.htm" marginwidth="0" marginheight="0"> 
    <frameset cols="209,*, 209"> 
      <frame name="menu" target="main" src="menu.htm" marginwidth="0" marginheight="0" scrolling="auto"> 
      <frame name="main" src="uvod.htm" target="_self" marginwidth="0" marginheight="0" scrolling="auto"> 
      <frame name="menu2" target="main" src="menu2.htm" marginwidth="0" marginheight="0" scrolling="auto"> 
  </frameset> 

Tuším, že takhle (tučně zvýrazněny změny Tvého kódu), jistý si tím nejsem s rámama nedělám.

A dobře myšlená rada:
Vybodni se na rámy, jsou na prd, nauč se CSS design a PHP funkci include.
Bubák
Profil
Tak to všechno smaž a místo rámců použij nějaký normální třísloupcový layout.
http://interval.cz/hotova-reseni/pro-css/
samoch96
Profil
Shulík:
> A dobře myšlená rada:
> Vybodni se na rámy, jsou na prd, nauč se CSS design a PHP funkci include.
Kúpil som si aj knihu kde je XHTML, CSS, PHP aj som si to niekoľko krát čítal, skúšal na PC ale nešlo mi to. Proste vôbec neviem v čom to je ale to CSS mi nejako nejde.

Bubák:
Tak to všechno smaž a místo rámců použij nějaký normální třísloupcový layout.
http://interval.cz/hotova-reseni/pro-css/
CSS ešte veľmi dobre neviem a zdá sa mi to dosť zložité ...
Zechy
Profil
samoch96:
To říká každej kdo se to učí, já to samé říkal o HTML, CSS a i PHP. A dneska i v PHP nemám problém napsat cokoli jednoduchého. Přečti si jak se zapisuje, nějáký základní atributy se nauč a zkoušej psát a testovat. Jednoduše metoda: Pokus omyl.
samoch96
Profil
Ale dá sa to aj keď som iba 2 hodiny za deň na PC ??? Nemám mať na to viac času ??? Pretože ešte chodím na ZŠ a rodičia mi nedovolia byť viac na PC ako dve hodiny denne ... . Takže ešte raz dá sa to za taký krátky čas strávený na PC nauči´t ???
Chamurappi
Profil
Reaguji na samocha96:
Za otázku patří jen jeden otazník, před kterým se nedělá mezera. To tě na ZŠ neučí?

rodičia mi nedovolia byť viac na PC ako dve hodiny denne
Vyhlaš konkurs na nové rodiče.

Takže ešte raz dá sa to za taký krátky čas strávený na PC nauči´t ???
Jistě. A naučíš se i dobře hospodařit s časem. Máš 22 hodin denně na to, aby sis promyslel, jak co nejlépe využít ty zbývající dvě.
samoch96
Profil
Pardón ... ale nejako si nepamätám na to, že by nás učili koľko otáznikov sa píše ... ale šak nevadí ... Okej dikes ... :D
samoch96
Profil
Ešte by som sa chcel spýtať, že hľadal som u nás v Prievidzi máme obchod Ezop, predávajú tam veľa kníh a hľadám tam knihu o PHP ... tu je odkaz (Kníhkupectvo Ezop - PHP, kde s=u knihy vyobrazené ... pomohli by ste mi kúpiť takú najlepšiu pre začiatočníkov? .. ďakujem ...
Zechy
Profil
nejlepší pro začátečníky je jak psát web :)
samoch96
Profil
ALe mne sa to lepšie uči z knihy ... aj XHTML som sa naučil z knihy .. (tá kniha sa volá XHTML pro začátečníky) no a na Vianoce dostanem knihu CSS pro začátečníky a teraz ešte hľadám ďalšiu knižku pod tromček ... mne sa to lepšie učí z knihy ako z webu lebo na webe je toho strašne veľa a neviem kam sa mám pohnúť ... ale veľmi by som Vás prosil, keby mi z tej web stránky www.ezop.sk ... fakt diky ak mi pomôžete z tade vybrať nejakú knihu o PHP
Bubák
Profil
Co tahle? CSS Hotová řešení
samoch96
Profil
... ale knihu o CSS už dostanem ... a budem sa ho učiť a tak som chcel že aj o PHP ....
samoch96
Profil
Ešte otázka ... aký je rozdiel medzi PHP1, PHP2, PHP3, PHP4, PHP5 ... lebo sú také aj učebnice a neviem, že či to nejako na seba nadväzuje alebo že či je PHP5 niečo iné ako PHP1 ... a neviem že či si mám kúpiť knihu PHP1, PHP2, PHP3, PHP4 alebo PHP5 ...
Zechy
Profil
To všechno jsou verze PHP, ale dneska frčí PHP5.
samoch96
Profil
aha a čiže keď si kúpim knihu PHP 5 tak PHP 1 mi nebude chýbať? Nebudem ho potrebovať?
panther
Profil
samoch96:
když se chceš naučit pracovat s Windows XP, budeš si kupovat knihy pro Windows 95, Windows 98, Windows 2000 a Windows XP?

Co zůstalo z první verze dosud, bude popsáno v knize o aktuální verzi, co ubylo, ti je stejně na nic a co přibylo v poslední verzi, v knize PHP1 nenajdeš.
samoch96
Profil
Ďakujem veľmi pekne za vysvetlenie. Ja som iba potreboval pochopiť, že či tie knihy na seba nadväzujú alebo je jedno, ktorú si kúpim. a Zechy, ty si vravel, že najnovšie je PHP 5 a nie náhodou PHP 6? Šak čím novšie, tym lepšie nie?
panther
Profil
samoch96:
alebo je jedno, ktorú si kúpim.
jedno to není, kup si aktuální vydání.

nie náhodou PHP 6?
tento dotaz tu padl naposledy včera.
samoch96
Profil
Ok ... ale táto kniha sa volá PHP 6 (tu je odkaz: Kniha - PHP 6, MySQL, Apache

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0