Autor Zpráva
Kratos
Profil *
Zdravím
Na jedné stránce jsem našel úžasné menu http://www.modfidelity.com/forum/ (nahoře to oranžové) , věděl by někdo jak vytvořit něco podobného?
Radek9
Profil
Nejjednodušší by to bylo v jQuery, ale jde to i čístým javascriptem.
Shulík
Profil
Nějaký javascriptový framework (MooTools, jQuery..). Ale nedoporučuju to používat, jenom to vopruzuje lidi, kteří by třeba chtěli stránku používat. Moc efektů škodí. Umění není na stránku nacpat tuny javascriptu, umění je podat obsah uživatelům v použitelné intuitivní podobě.
Kratos
Profil *
jj ale tohle mi přijde jako docela příjemné zpestření nemyslím že by to lidi otravovalo. jQuery má to nějaké výhody oproti třeba pspadu?
Radek9
Profil
Kratos:
jQuery má to nějaké výhody oproti třeba pspadu?
Ehm? jQuery je framework pro javascript. PSPad je textový editor.
Bubák
Profil
Kratos:
nemyslím že by to lidi otravovalo
Mne to přímo irituje, což česky znamená ****.

jQuery má to nějaké výhody oproti třeba pspadu?
Asi stejné, jako má výhody lžíce, oproti jabku.
Kratos
Profil *
Bubáku z tvého přirovnaní jsem **** pochopil :D
Miloš
Profil
Shulík:
nedoporučuju to používat, jenom to vopruzuje lidi, kteří by třeba chtěli stránku používat.
Mluvíš mi z duše – je to jen jedna z řady javascriptových exhibicí – hover se chová dost odlišně na to, na co jsme zvyklí, neboli ruší zaběhané pořádky, aniž by to přineslo nějakou přidanou hodnotu, něco, co by takovou ohavnost ospravedlnilo.

Kratos:
tohle mi přijde jako docela příjemné zpestření nemyslím že by to lidi otravovalo
Mě to otravuje.

Bubák:
**** == "defekuje"?
pEeLL
Profil
Kratos:
se koukni knim do js a uvidis jak to maji udelane.

„jQuery má to nějaké výhody oproti třeba pspadu?“
--Asi stejné, jako má výhody lžíce, oproti jabku.
---Bubáku z tvého přirovnaní jsem **** pochopil :D

to jsi asi jeste nikdy nezkousel jest jabko lzici :)

jinak se mi efekt celkem libi a rozhodne se nemyslim ze by to otravovalo. proste jen hezci hover efekt.

edit:
Miloš:
Mě to otravuje.
to ti opravdu vadi ze se hover plynuleji presune na vedlejsi polozku misto aby tam "skocil" ?
nechci rict ze se to hodi na kazdy web ale ...
Miloš
Profil
pEeLL:
Je mi to opravdu nepříjemné.
Jednak to chování, když ujedu myškou moc doprava a ta oranžová mrcha jede na začátek,
jednak neustálá nejistota, jestli už můžu kliknout, když se onen potvorník ještě kdovíkde courá.
Bubák
Profil
Asi takhle, najedu na položku zažíná se blížit oranžový hnus, kouknu, co se děje, zjistím, že je to nějaké krávovina, tak chci klepnout. Ale oranžový hnus se mi zrovna začne míhat pod myší napravo nalevo (dále "efekt kyvadla"), což mě znejistí v tom, jestli můžu klepnout, nebo ne.
Koukám, že Miloš má prakticky stejné odůvodnění, proč ne mu efekt nelíbí.

Snad, kdyby byl nájezd rychlejší a bez efektu kyvadla, mohlo by to být zajímavé.
Kratos
Profil *
s kyvadlem souhlasím, jestli se mi podaří vytvořit něco podobného tak tam nebude
Lamicz
Profil
Holt courací se oranžový fufník, jak by řekl známej ;)
http
Profil
tady máš kod ke stažení od tvůrce tohoto menu
http://www.gmarwaha.com/blog/2007/08/23/lavalamp-for-jquery-lovers/
jsou tam jen prostě jiné obrázky na pozadí...
Chamurappi
Profil
Reaguji na Kratose:
Je to sice originální a (zatím!) neokoukané, ale také se připojuji ke skupině otrávených. Pochybuji, že skupina těch vyloženě nadšených bude větší než naše.

z tvého přirovnaní jsem **** pochopil :D
Lžíce se nejí. PSPad není kus kódu zpracovávaný prohlížečem.
Jablkem se nejí. Javascriptovou knihovnou jQuery se needitují stránky.


Reaguji na pEeLLa:
to jsi asi jeste nikdy nezkousel jest jabko lzici :)
Ty jsi tu analogii také moc nepochopil.
Michallius
Profil
Mě se to jeví jako celkem fajn. Rád se nechám na stránkách překvapit něčím neotřelým a myslím, že i grafika je na úrovni. Ideální řešení na komunitní web.
Shulík
Profil
Michallius:
Ideální řešení na komunitní web.
Jo to souhlasím, stejně je většina komunitních webů nepoužitelná :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0