Autor Zpráva
p_av_EL
Profil *
Dobrý den,

potřebuji klikací mapu. Začal jsem si ji vytvářet, ale ztroskotal jsem u zjištění souřadnic jednotlivých krajů. Proto bych Vás poprosil o informaci, jak zjistit právě dané souřadnice obrázku. Zkoušel jsem GIMP, ale absolutně jsem netušil co dělat.

Děkuji za Vaši pomoc

Pavel
http
Profil
hledej šmudlo:
http://www.maschek.hu/imagemap/imgmap
http://www.image-maps.com/
http://www.stahuj.centrum.cz/vyvojove_nastroje/www-tvorba/podpurne/imagination-image-map-editor/
Bubák
Profil
http://tvorba-webu.zdarek.com/html/mapy.php
p_av_EL
Profil *
Bubáku, to mám jezdit myší po těch obrázcích a každej milimetr si zapisovat souřadnice? hm....

http, testuju co jde a co ne..... zatím děkuji
p_av_EL
Profil *
Ty programy teda nic moc, všechno dělat ručně, klikat jak u blbejch. Copak nejde podobně jako v photoshopu použít kouzelnou hůlku, aby to vybralo pouze daný obrázek a vypsalo to podle toho ty souřadnice? Všechno dělat ručně, nepřesně...
http
Profil
myslím že jinak se to ani dělat nedá, jak jinak by si ty souřadnice získal?
p_av_EL
Profil *
Už se na to můžu vykašlat. Najde se někdo kdo to udělá za peníze? Dám max. 250,-kč. Věřím, že ten kdo to umí, to má během chvilky hotové.

ICQ: 324 042 803
Axamith
Profil
p_av_EL: Něco podobného jsem řešil na plynove-lahve.cz. Bohužel jsem souřadnice musel také zadávat ručně, udělal jsem si na pomocnou stránku s mapou, pomocí atributu
ismap style="cursor: crosshair
jsem si postupně odčítal souřadnice jednotlivých bodů a zapisoval do
coords="x,y, x,y"
a pak to šlo poměrně rychle.
Michal Kolesa
Profil
GIMP tuším má kouzelnou hůlku
Axamith
Profil
Michal Kolesa: Tady nejde o klasickou kouzelnou hůlku, která vybere oblast se společnými vlastnostmi ( barva ), ale o to, aby z vybrané oblasti vysypal souřadnice jednotlivých rohů "nepravidelného n-úhelníku" Ty jsi tady tuším před časem měl problém, že ti nikdo nechce dát zakázku. Ujmi se tohoto úkolu [#7] , je to za peníze a něco dalšího se přiučíš.
Michal Kolesa
Profil
Klikací mapy dělat neumím
Casey_R
Profil *
Na vytvorření klikací mapy je velmi dobrý GIMP. Na tvorbu map má přímo filtr. Lze jej najít v menu Filtry>WWW>Obrázková mapa. Jednoduše si pomocí myši nadefinujete jednotlivé klikací oblasti a akce, které se mají spustit po kliknutí. Lze vkládat i Javascript. Po té se vše uloží do amostatného textového souboru. Z tohoto souboru se pak skopíruje výsledný HTML kód, který se vloží do stránky na požadované místo. Tento soubor je možné opět kdykoliv načíst pomocí zmíněného filtru opět do GIMPu a zde znovu upravit.
pETR
Profil *
Stačí na to Frontpage. Ten to dělá saám.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0