Autor Zpráva
Kwoky
Profil *
Chci koupit doménu, kterou vlastní s.r.o.čko. Jsem fyzická osoba nepodnikatel. Jak správně postupovat, aby byla doména regulérně "moje" a nedošlo k nějakým tahanicím v budoucnu? Doména za 3 měsíce expiruje.
Děkuji za odpovědi.
Nox
Profil
Myslím že nic takového není třeba, prostě vyplníš formulář a je to (pak už jen jestli ho vyplníš včas, ale jestli zbývají už jen 3 měsíce, tak možná j)

Každopádně jestli je třeba ta doména identická se jménem firmy, pak můžeš mít problém, ikdyž bude doména regulérně tvoje....resp. teda pokud jde o registrovanou obchodní značku či tak něco, asi chápeš co myslim
http://webtrh.cz/31989-maji-superhry-pravo-obecne-slovo-superhry?&highlight=superhry
tady myslim něco takového řešilo
Kwoky
Profil *
Doménu chci regulérně koupit. Už jsme se s majitelem dohodli na ceně. Rozhodně nechci riskovat, že mi po expiraci "uteče" za někým chamtivějším.
Nox
Profil
Jak víš že ten, kdo by to chtěl koupit stejně jako ty, by byl chamtivější? :)
Kacko
Profil
To bych nevidel tak ruzove, domena je po expiraci nejaky cas v karantene, kdy nejde registrovat(tedy CZ domena).

Precti si pravidla CZNICu. Bod 5.
Nox
Profil
Kacko:
Pokud se domluvil s vlastníkem, tak by problém mít neměl. Pokud bude kupovat regulérně, tak expirace bude ovlivňovat nejen jeho, ale i ostatní... rozdíl bude jen u současného majitele, ale zatím není moc velký (3 měsíce oproti 4)
Kwoky
Profil *
Z pravidel NIC.cz jsem pochopil, že stačí doručit dopis, ve kterém bude napsáno "souhlasíme s převodem doménového jména abcd.cz", osobní údaje a dva podpisy. Je to tak? Musí být podpisy notářsky ověřené?
Kacko
Profil
Kwoky:
Mel jsem za to, ze se tam musi posilat i podpis notare, ale pokud to tam neni, tak si ted nejsem jisty. Zkusil bych se zeptat registratora u ktereho ta domena je.

Nox:
Ja bych rozhodne neriskoval cekat az domena expiruje. A ano karantena by mela platit pro vsechny.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0