Autor Zpráva
P5
Profil *
Jak udělat funkční vyhledávání - po zadání třeba kraje, typu a ceny to ukáže ty jednotlivé stránky, které tomu odpovídají. Děkuji za odpověď!
Joker
Profil
Vyhledávání v čem? Jak máte uložená data?
P5
Profil *
Myslím vyhledávání na mých html stránkách, které odpovídají jednotlivým kritériím (všechno je normálně v různých html - více stránek). Prostě vytvořit php soubor jako něco podobného na tuzemsko.cz
Joker
Profil
P5:
Na tuzemsko.cz to pravděpodobně bude vyhledávání v databázi.
Proto se ptám, jak máte uložená data.
P5
Profil *
zatím nijak - nevím, kterou možnost ukládání zvolit jako nejlepší (nejsnadnější)...
Joker
Profil
P5:
Pravděpodobně databáze- ty jsou ostatně na ukládání dat přímo udělané.

Může to ale záležet i na tom, jaké způsoby máte k dispozici (jaké nabízí webhosting, jestli už nějaký máte).
P5
Profil *
myslíte přes mysql? to moc neumím..., mám wezbzdarma.cz
Bubák
Profil
Na wezbzdarma.cz je databáze MySQL k dispozici, stačí ji aktivovat.
P5
Profil *
já vím, ale programování php s využitím mysql je pro mě docela těžké...
ninja
Profil
P5: Google Custom Search
P5
Profil *
To je sice pěkné, ale jako např. tuzemsko.cz
P5
Profil *
vyhledávání podle kritérií udělat nejde...
ninja
Profil
P5: Když nebudete natvrdlý tak to bude fungovat. v Google CSE máte možnost selektivního hledání a modifikátorů, případně tu jsou klasické filtry site:, intitle: atd. Vytvořit z toho formulář je hračka.

Možná místo remcání zkuste hledat řešení. Programování je pro vás težké, stránky máte statické. Když si nevíte rady a nechcete si nechat poradit, tak si podejte poptávku do patřičné sekce a někdo vám to vytvoří.
P5
Profil *
já tedy natvrdlý nejsem a určitě tu neremcám, ale pouze jsem se chtěl na něco zeptat, ale tady jsou akorát všichni chytrý a přitom sami neumí nic a jak můžete vědět, že jsou stránky statické, když je ještě nikdo neviděl...
Joker
Profil
ninja:
Nakolik jsem pochopil, P5 nechce vyhledávač ve smyslu, že chce vyhledat nějakou frázi na svém webu. Spíš má nějaká data a v nich chce vyhledat položky odpovídající nějakým parametrům.

P5:
já vím, ale programování php s využitím mysql je pro mě docela těžké...
Názor se v závislosti na požadované funkčnosti a znalostech těch technologií může lišit, ale podle mě je databáze ještě to nejjednodušší řešení. Minimálně proto, že databáze mají obecný jazyk pro práci s daty- SQL, zatímco u jiných způsobů je vesměs potřeba si tu práci s daty naprogramovat.

myslíte přes mysql?
Ano, například MySQL.

to moc neumím...
V naší kultuře se tenhle problém běžně řeší tak, že si to necháte udělat od někoho kdo to umí, obvykle výměnou za peníze.
Alternativa je se to naučit.
P5
Profil *
ninja:
přes Google Custom Search to nejde!!!
ninja
Profil
P5: Co konkrétně vám nejde? Kam jste se dostal? Můžeme to někde vidět?

Jestli jsme to dobře pochopil tak máte několik stránek, z nichž jedna pojednává o ubytování v plzeňském kraji, jiná o restauracích v kraji králevohradeckém, atd.

Nyní chcete mít možnost jednoduše hledat přes formulář konkrétní stránku, například ubytování v plzeňském kraji.

Máte-li stránky dobře udělané, Google jistě na tuto klíčovou frázi vyhodí jako první odpovídající stránku.
P5
Profil *
zkušební verze www.podniky.unas.cz

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0