Autor Zpráva
czpete
Profil
Hezký den,
nevím si rady s jednou věcí. Rád bych udělal soutěž o pár cen. Soutěžilo by se v tom, kdo na web přivede co největší počet lidí. Ať už přes mail, ICQ či třeba facebook. Napadlo mě, že by každý registrovaný člen dostal url s parametrem typu http://www.loupak.cz/?franta a za každého uživatele, který přijde, by dostat bodík.

Bohužel v tomto nápadu je spousta dírek. Nerad, bych kdyby někdo používal třeba robota. Proto se Vás ptám, jak byste tento problém vyřešili.

Určitě počítám s logování každého tohoto vstupu. Nerad bych, aby musel "nový návštěvník" vyplňovat nějakou captchu či byl nějak otravován. Byl bych velice rád, za jakoukoli radu. Napadlo mě, třeba i kontrola, že člověk spustil video či hru, či udělal nějakou operaci na webu.

Předem děkuji
Sirius
Profil
czpete:
Já bych to udělal tak, že bych každého návštěvníka, který bude mít v URL nějaký ten parametr, uložil do databáze s údajema - kdo ho přivedl a IP návštěvníka. No a ten skript by ještě před uložením kontroloval, jestli už se tahle IP v DB nenachází. Ale je to jenom návrh, třeba to půjde udělat jednodušeji.
czpete
Profil
Jistě na tom jsem myslel, ale nezamezíme tím problémům se sdílenými IP a hlavně proxy servery.
Sirius
Profil
czpete:
Jste si jist, že sdílené IP budou tak velký problém? Co se týče proxy serverů tak netuším jak se tomu dá vyvarovat, o žádném způsobu jsem neslyšel.
czpete
Profil
Jsou třeba sídliště, které jedou na jedné IP :) a někdo může doporučit přátelům web a dostane za ně pouze pár bodíků. S těmi proxy servery jsem to myslel tak, jako aby tam byla nějaký ochrana proti robotům.
Joker
Profil
czpete:
- šlo by každému příchozímu nastavit cookie a příště (nebo nějakou dobu) ho nepočítat.
- šlo by počítat maximálně nějaké množství bodů ze stejné IP adresy, třeba jeden za deset minut a nějaké množství za hodinu/den nebo tak něco. Tím by neměl být problém s proxy servery apod. a zároveň by si nikdo nemohl naklikat tolik hlasů, aby něco ovlivnil.
- Když se každý hlas loguje, dá se k tomu připojit co nejvíc zjistitelných informací o klientovi- IP adresa, prohlížeč atd. Má to pak tu výhodu, že lze případný podvod odhalit i zpětně.

Pokud by to bylo schůdné, šlo by i na to kliknutí dát nějakou stránku typu "Hlasujete pro XY. Pokud souhlasíte, klikněte na OK".
czpete
Profil
S tím cookie je to fajn, jen problém s mazáním, ale to už zas nebude takový problém.
Omezení bodů na IP mě také napadlo
Maximum informací, souhlas.

Velmi děkuji, stále čekám na Vaše podměty

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0