Autor Zpráva
manulka.cz
Profil *
Ahoj, mám takový problémek. Chtěla jsem si vytvořit RSS čtečku. Ta funguje v Google Chrome, páč nemá svůj odběratel rss kanálů jakoby, ale jakmile to zkusim do Opery či Firefoxu, tak se jako novinky objeví jen nadpisy ale texty článků už ne. Přitom v Chromu a IE8 to funguje bez problémů. Zasílám soubor se zdrojákem. Byla bych opravdu moc ráda, kdyby přišel někdo na to kde mám chybu :-)

v index.php mám v hlavičce toto:
<link rel="alternate" type="application/rss+xml" title="Mobilní operační systémy" href="rss.php" />


a zde zdroják rss.php

<?php
  include("config.php");
  header('Expires: ' . gmdate('D, d M Y H:i:s') . '  GMT');
  header('Last-Modified: ' . gmdate('D, d M Y H:i:s') . '  GMT');
  header('Content-Type: text/xml; charset=utf-8');
?>
<?php echo '<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>'; ?>
<?php echo '<?xml-stylesheet type="text/css" href="rss.css"?>'; ?>

<rss version="2.0" xmlns:atom="http://www.w3.org/2005/Atom">
  <channel>
    <title>MOBILNÍ OPERAČNÍ SYSTÉMY</title>
    <link>http://www.mobilni-operacni-systemy.cz/</link>
    <description>
      ..... Vítejte na webu, který informuje o mobilních operačních systémech Symbian, MAC OS X a Windows Mobile.
    </description>
    <language>cs</language>  
		<copyright>cizinska.martina@gmail.com (Martina Čižinská)</copyright>
    <webMaster>Webmaster: cizinska.martina@gmail.com (Martina Čižinská)</webMaster>
    <category>mobil, mobilní operační systémy, Symbian, MAC OS X, Windows Mobile</category>
    <lastBuildDate>Poslední změny: <?php echo gmdate("D, d M Y H:i:s")." GMT"; ?></lastBuildDate>
    <atom:link href="http://www.mobilni-operacni-systemy.cz/rss/" rel="self" type="application/rss+xml" />
<?php
    mysql_connect(SQL_HOST, SQL_USERNAME, SQL_PASSWORD);
    mysql_select_db(SQL_DBNAME);
    $vysledek = mysql_query("select nazev, clanek, datum from clanky order by datum desc");
    while($zaznam = mysql_fetch_array($vysledek)) 
    {
?>
    <item>
      <title><?php echo $zaznam["nazev"]; ?></title>
      <description>
        <?php echo htmlspecialchars(strip_tags($zaznam["clanek"]))."<br />\n"; // zobrazujeme jednotlivé položky bez speciálních znaků ?>
      </description>
      <pubDate>Datum vydání článku: <?php echo date("j.n.Y, G:i:s", ($zaznam["datum"])); ?></pubDate>
    </item>
<?php
    echo "<br />\n";
    }
?>
  </channel>
</rss>
Radek9
Profil
manulka.cz:
header('Content-Type: text/xml; charset=utf-8');
Jedná se o XML soubor, tudíž to není HTML.
header('Content-Type: application/rss+xml; charset=utf-8');


<pubDate>Datum vydání článku: <?php echo date("j.n.Y, G:i:s", ($zaznam["datum"])); ?></pubDate>
<pubDate><?php echo date("r", ($zaznam["datum"])); ?></pubDate>
manulka.cz
Profil *
i když jsem header, jak píšeš a <pubDate> upravila na to jak jsi mi poradil, stejně to nefunguje :-( dělá to pořád stejné psí kusy. to nechápu!! a jinou chybu tam nevidíš?? divné je, že to funguje v IE8 a v Googlu Chrome uplně normálně, jen Firefox a Opera si dělají co chtějí a zobrazí jen nadpisy článků a ty datumy, nic vic...
Chamurappi
Profil
Reaguji na manulku.cz:
Nevím, jak prohlížečům, ale mně se tam nelíbí ty <br />.
Problém viditelný v prohlížečích by se nám lépe řešil, kdybychom ho viděli v prohlížečích. PHP se zpracovává na straně serveru, jeho zdroják nemá přímý vliv na vady při zpracování prohlížečem.


Reaguji na Radka9:
Jedná se o XML soubor, tudíž to není HTML.
Vždyť ta hlavička říkala „text/xml“. Byla (také) správně.
manulka.cz
Profil *
jee tak vyřešeno :-) opravdu moc děkuji!! Pomohlo odstranit <br />

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0