Autor Zpráva
panterek
Zdravím, prohledal jsem X nějakých návodu, ale všude jsem narazil jen na to, jaká je syntaxe...tzn, že se vše píše do hranatých závorek. Mám Ubuntu 9.04 a právě z nějakého vlákna tady na diskuzi se mi podařilo bbcode nainstalovat..pak tam píše něco o tom, že se má nějaké to rozšíření hodit do plugins.ini...čímž jsem teda skončil :-)

Druhá věc je, jak to vlastně funguje? Stačí pak normálně místo html tagů <b> psát [b]? Nebo je třeba "do hlavičky" samotné stránky ještě něco napsat...jak se musí navést <style type="text/css"> </style>, tak jestli se takhle nějak ještě navádí i bbcode?
Na stránkách tinymce jsem našel nějaký kód

<script type="text/javascript" src="your installation path>/tiny_mce/tiny_mce.js"></script>
<script type="text/javascript">
tinyMCE.init({
theme : "advanced",
mode : "none",
plugins : "bbcode",
theme_advanced_buttons1 : "bold,italic,underline,undo,redo,link,unlink,image,forecolor,styleselect,removeformat,cleanup,code",
theme_advanced_buttons2 : "",
theme_advanced_buttons3 : "",
theme_advanced_toolbar_location : "bottom",
theme_advanced_toolbar_align : "center",
theme_advanced_styles : "Code=codeStyle;Quote=quoteStyle",
content_css : "css/bbcode.css",
entity_encoding : "raw",
add_unload_trigger : false,
remove_linebreaks : false,
inline_styles : false,
convert_fonts_to_spans : false

});
</script>

<form method="post" action="somepage">
<textarea name="content" style="width:100%">
</textarea>
<a href="#" onclick="tinyMCE.execCommand('mceToggleEditor',false,'content');">[Toggle WYSIWYG]</a>
</form>

...ale prd vím, co s ním :-) díky
RockFire
BBcode funguje tak, že se poté v PHP pomocí preg_replace převede na tagy.
panterek
No, o tom převodu jsem taky něco četl...ale...co teda potřebuji, aby mi to fungovalo? Když napíšu normálně "do stránky" do hranatých závorek nějaký tag, tak mi to vypíše slovo i s těma hranatýma závorkama...předpokládám, že mi v php.ini teda chybí zavedení toho rozšíření, ale to nevím jak se dělá....a pak, jestli se teda do hlavičky má zavést nějak ten plugin bbcode...?

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: