Autor Zpráva
BerryNovosad
Profil *
Dobrý den,

dnes jsem se přihlásil na své oblíbené stránky.., novy design vše...atd a posadila mě do křesla jedna věc (Firefox browser). Když jsem klikl na jeden odkaz otevřela se mi nová záložka.., když jsem ji chtěl ale zavřít ať už klávesovou zkratkou nebo normalne na krizek zalozky..tak mi stránka poslala nejaký messageBox odkliknu jej a dalsi a jeste jeden... když jsem htěl ukončit celý prohlížeč tak to nepomohlo.., proste zase sem musel odklikat 3x message box. Co to ma znamenat ? Jak je něco takového možného ? Jak se něno takového programuje ? Pokud by autor stránky chtěl, tak prohlížeč nikdy neukončím, snad jen ze správce úloh ? Díky za Vaše vyjádření.
Trejpa
Profil
BerryNovosad:
Na nějaké stránce ti vyskakuje nějaké okénko, na které musíš třikrát kliknout. Upřímně tě lituji.

Co to ma znamenat ?
To ví tvůrce stránky. Proč se nezeptáš jeho?

Jak je něco takového možného ?
Je to neuvěřitelné, ale i vyskakovací zprávy jdou v Javascriptu naprogramovat. Je to součást programovacího jazyka.

Jak se něno takového programuje ?
<body onunload="window.alert('Poprvé.');window.alert('Podruhé.');window.alert('Naposledy.');return true;">


Pokud by autor stránky chtěl, tak prohlížeč nikdy neukončím, snad jen ze správce úloh ?
To ne, ale může to ztížit. Stačí jen vypnout javaskript.

Díky za Vaše vyjádření.
Není zač.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0