Autor Zpráva
Tabulka
Profil *
Dobrý den , mám jeden problém . Na webu používám jednoduchou tabulku
<table border=5 cellpadding=2 bordercolor="#C3C3C3">
<tr>

<td><center>

obsah 1.buňky

</td></center>
<td><center>

obsah 2.buňky

</td></center>

</tr>

</table>
.

Doteď mi na webu vše fungovalo , jak v IE , tak Mozille . V IE 8 , se mi ale tabulka rozhodí ( zatímco dříve byly obě buňky v jednom řádku , nyní je prnví buńka vycentrována na prostředek , a až na dalším řádku vlevo se nachází druhá buňka ) . Pakliže si web zobrazím i Mozille , vše opět v pořádku funguje . Myslíte , že to je chyba u mého kodu , nebo nějaká chybka IE 8 ?
Petr ZZZ
Profil
Cituji Tabulku:
<td><center>
obsah 1.buňky
</td></center>

Kříží se ti tagy td a center. Nevím, zda je to důvod problému, ale křížení tagů by nemělo být. Kromě toho mi <center> v tabulce vůbec připadá nějaké divné (ale nevím, třeba to může být, zas tak se v tom nevyznám). Když tak napiš, jak jsi problém vyřešila.
Trejpa
Profil
Tabulka:
V IE 8 , se mi ale tabulka rozhodí
Mně se ta tabulka chová naprosto shodně v IE 8 standard i quirk, stejně jako jinde (Frefox, IE 7) - uvedené symptomy nemá. Chyba musí být někde jinde, dodej živou ukázku.

Petr ZZZ:
Kříží se ti tagy td a center.
V tomto případě ke křížení nedochází. Buňka se v tomto případě po značce </td> nezavírá (aspoň by neměla), protože jí brání otevřený <center>. Zavře se až s otevřením další buňky, případě uzavřením nadřazeného řádku / tabulky. Jedinou chybou je v tomto případě nadbytečné </td>, které ale umí prohlížeče odfiltrovat. Nicméně je pravda, že není třeba prohlížeče trápit chybami v kódu.
Tabulka
Profil *
Zdravím , tak jsem zkusil ty tagy udělat

<td><center>
obsah 1.buňky
</center></td>


a vše již funguje jak má . Děkuji za rady .
Trejpa
Profil
Tabulka:
Jde to ještě zkrátit:
<td align=center> obsah 1.buňky

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0