Autor Zpráva
Kopi
Profil
Dobrý den,
potřebuji radu, jak vytvořit správu webu v PHP (nechci žádný hotový CMS).
Možnost editovat web chci mít jen já , takže odpadne registrace uživatelů.

Funkčnost které chci dosáhnout: přihlásím se jako administrátor a otevřou se mi možnosti- 1. přidávání článků, které se budou vypisovat z db do indexu webu, přidávání obrázků k článkům. 2. Upload obrázků a zobrazení v galeri.

Bohužel vůbec nevím jak začít, mám statický web vytvořený v HTML a CSS apomocí PHP a MySQL bych ho chtěl "oživit". Nevím jak web navrhnout. Vytvořil jsem si tyto prázdné soubory:

-index.php
-clanky.php
-odkazy.php
-galerie.php
-login.php
-logout.php
-admin.php
-vlozitclaneksobrazkem.php
-uploadobrazkudogalerie.php

Jak by jste navrhli web vy?, chybí mi nějake soubory nebo přebývají?
panther
Profil
Kopi:
Bohužel vůbec nevím jak začít
já bych začal učením se PHP, které budeš potřebovat.

I když budeš mít vstup jen ty, díky neošetřenému formuláři se tam bude moci dostat každý. Nemysli si tedy, že pokud s tím budeš pracovat jen ty, může jít bezpečnost stranou.
Kopi
Profil
Bezpečnost stranou dávat nechci, s PHP teprve začínám, ale tos poznal sám. Jen mě zajímá jak rozvrhnout ten web. Představ si že chceš vytvořit výše popsaný web, jak začneš?
valecekm
Profil
Kopi:
Neni podstatne kolik fyzickych souboru budes mit. Muzes vsechno nasmolit do jednoho. Bude to sice neprehledne, ale slo by to. Zkus se nejdriv mrknout pokud zacinas na zaklady s databazi a pak na vytvoreni relace(session) diky PHP, to kvuli prihlaseni. Pak by snad uz nemel byt problem pokud tohle pochopis.

Jinak kdyz to shrnu do jednoho. Na to co umis (soude podle tveho prispevku) a toho ceho chces dosahnout, se poustis zatim pro tebe do tezke palby kulometu. Vlastni system opravu kterej bude schopnej na tebe reagovat a pripadne se vyporadat s nejakejma problemama sam ktere nastanou, tak napsat pro zacinajiciho neni zadna prochazka ruzovim sadem. Jestli to chces pouzit opravdu nekde na ostrym serveru, tak dej od toho ruce pric a poohlidni se uz po necem hotovym a ozkousenym. Ovsem ale od tvoreni te neodrazuji. Zkousej na svim pc. Jedine tim se to naucis. ;-)
Radek9
Profil
Kopi:
Být vámi bych se pořádně naučil PHP.

nechci žádný hotový CMS
Když s PHP začínáte, tak asi jiné řešení nemáte.
panther
Profil
Kopi:
Představ si že chceš vytvořit výše popsaný web, jak začneš?
záleží na vkusu, každý si CMSko poskládá po svém. Hlavně, abys mu rozumněl ty jako autor. Ne, vážně se nedá říct, co do jakého souboru máš napsat, je to úplně jedno.

Než začneš něco psát na počítači, zkus si to nejprve rozvrhnout na papír, bude ti to pár dní trvat - nebudeš mít vše rozmyšlené během večera. Pak můžeš začít psát samotnou aplikaci.

Ale, jak jsem říkal - bez znalosti PHP bys možná něco poskládal, ale bude lépe se nejprve učit a pak psát najisto - aplikace bude bezpečnější, snáze spravovatelná, rychlejší.
Kopi
Profil
Díky za odpovědi, je pravda že to co požaduju nejsem sám schopný napsat, ale v dnešní době už asi nemá velký smysl vystavovat na net statický web.
Jdu se "hrabat" v PHP...
panther
Profil
Kopi:
ale v dnešní době už asi nemá velký smysl vystavovat na net statický web.
pokud bude tvůj osobní a nebude se denně měnit, proč by nemohl? Pokud si najdeš občas čas na aktualizaci obsahu, není problém. Vůbec to není o „dnešní době“.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0