Autor Zpráva
LUMP
Profil *
Zdravím,
stáhnul jsem si IE8 , na některých svých stránkách používám otevírání v nových oknech - <a href ... taregt = _blank>, jak ale upravit kod aby se odkaz otevřel jen v nové záložce ??

Díky za odpovědi, podobné téma tu hledám přes hodinu - a nic. LUMP
Bubák
Profil
<a href ... taregt = _blank>

Záleží na nastavení prohlížeče. Všechny běžné prohlížeče, až na Konqueror, ve výchozím nastavení při výše uvedeném kódu otevřou novou záložku.
Petr ZZZ
Profil
Pro případ, že by sem zabrousil někdo, kdo target nezná, dovolím si poopravit:
<a href="step.html" target="_blank">úžasná stránka o stepi u Mohelna</a>

Takže prosím pěkně target a né nějaký taregt a myslím snad i ty uvozovky jsou povinné (těmi si nejsem jistý, tak kdyby nebyly povinné, prosím o upřesnění). Jinak pokud jde o odkazy v rámci jednoho webu, tak by se to s těmi novými okny nemělo moc přehánět.
Miloš
Profil
Petr ZZZ:
by se to s těmi novými okny nemělo moc přehánět
Tak tak – zatímco stránku odkazovanou klasicky otevřu o své vůli buď to stejného, anebo do nového okna/tabu, jak tam někdo nacpe target="_blank", mám po žížalkách a stránku si musím otevřít v novém okně, i když o to nestojím.
Proto by mělo být otevírání do nových oken striktně omezeno – čestnou výjimku nechť tvoří především pop-up okna s fotkami (nějaký ten čas ovšem hojně nahrazovanými všelijakými light/grey/lyte…-boxy).
Každopádně, když už má dojít na nejhorší, bylo by slušné na to návštěvníka webu alespoň upozornit.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0