Autor Zpráva
Tazy
Profil *
Zdravým všechny fandy
potřeboval bych poradit s vložením pdf souboru do html textu. Jde mi o to ab po kliknutí na odkaz se soubor zobrazil. Jsem začátečník a stránky píšu přes PSpad.Děkuji
panther
Profil
Tazy:
ab po kliknutí na odkaz se soubor zobrazil.
co znamená „zobrazil“? Po kliknutí se otevře PDF soubor.

Jsem začátečník a stránky píšu přes PSpad.
obě informace naprosto nepodstatné.
Tazy
Profil *
panther:
Jo přesně tak po kliknutí na odkaz se buť otevře nebo má uživatel na výběr jestli uložit nebo stáhnout.
Bubák
Profil
http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=3&topic=103937
Tazy
Profil *
Bubíku na to jsem koukal ale to není to co hledám
panther
Profil
Tazy:
přehlédnul jsem první, asi nejpodstatnější větu tvého příspěvku: „s vložením pdf souboru do html textu“. Tím je to jasné :-)

[#5]
a co tedy hledáš?

To, co jsem napsal já [#2], je jen standardní chování. Zkus lépe popsat, čeho chceš dosáhnout.
Tazy
Profil *
Asi tobě ale mě moc ne abych se vyjádřil přesně tak hledám příkaz který bych napsal do html kodu a nemuzu ho najít. Třeba se to jmenuje nejak jinak ale to fakt nevím
Tazy
Profil *
Dám příklad mám napsaný tento odkaz <FONT SIZE="3"><a href="mailto:sdhlasovice@seznam.cz">Mail: SDH Lašovice</a> tzn. na stránce se mi oběvý odkaz na mail a kdiz na něj kliknu tak se mi odevre odeslani mailu. a hledám nějaký podobný příkaz na zobrazení PDF souborů
panther
Profil
Tazy:
Je to obyčejný odkaz.
<a href="nejaky-pdf-soubor.pdf">Nějaký PDF soubor</a>
Tazy
Profil *
díky moc ale to jsem zkoušel ale asi jsem to psal špatně no nic díky moc
Joker
Profil
Tazy:
díky moc ale to jsem zkoušel ale asi jsem to psal špatně no nic díky moc
Otevřelo se okénko "Otevřít - uložit - ..."? To je v pořádku.
Co se stane po kliknutí na odkaz, to záleží na prohlížeči. Prohlížeč nemusí být schopný PDF soubor zpracovat (běžné prohlížeče na to potřebují plug-in). V takovém případě nedonutíte prohlížeč ten soubor zobrazit, protože prostě neví jak. Proto místo toho vyhodí okénko, které vpodstatě říká „Tento soubor nedokážu (anebo mám zakázané) automaticky zobrazit. Mohl by ale jít otevřít v nějaké aplikaci nebo uložit na disk. Co s ním?“
Tazy
Profil *
Díky všem za rady už mi to alespoň z části funguje nicméně by bylo dobré kdyby se to otvíralo v jiném okně
Tazy
Profil *
Problém vyřešen díky všem
Petr ZZZ
Profil
Ještě doplním úplně nejjednodušší variantu, dokonce bych nevylučoval, že to Tazy tak nějak myslel; případně to může být užitečné pro někoho jiného.

1. Nahraj pdf, takový jaký je, prostě na server, do stejné složky, ve které bude ten html-soubor.
2. Do HTML-souboru napiš tento kód: <a href="blablablanazevsouboru.pdf" target="_blank">můj výtvor ve formátu pdf</a>

Hotovo.

Doplňuji: Pardon, nějak jsem přehlídl, že Panther #9 už to napsal.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0