Autor Zpráva
Babuk
Profil *
Zdravím,

řeším verzování webové aplikace.

- Beta verze 2.0 (přístupná pouze beta testerům)
- Produkční verze 1.0 (přístupná všem uživatelům)
- Předchozí verze 0.8 (archivovány)

Jak vyřešit verzování webové aplikace, tak aby na serveru běžely současně dvě verze a kdykoliv by bylo možné nasadit novější (i starší) verzi? Zároveň bych to rád kombinoval s MVC architekturou.

Děkuji za odpověď.
Joker
Profil
Babuk:
Jak vyřešit verzování webové aplikace
Co konkrétně?
Jestli je otázka jak mít tři různé verze aplikace na webu, primitivní, ale účinné, řešení je mít každou na zvláštní subdoméně (třeba example.com, beta.example.com, old.example.com)

Nebo jde o propojení s nějakým verzovacím systémem?

kdykoliv by bylo možné nasadit novější (i starší) verzi
Tohle záleží na té aplikaci, jestli se mezi verzemi mění datový model, nemusí být možné se jednoduše vrátit ke starší verzi s novými daty.
Babuk
Profil *
Omlouvám se, asi jsem se nevyjádřil dost jasně.

Částečně jde o spojení s verzovacím systémem.



Dám příklad.

Facebook spouští novou funkci (např. komentáře), ale ze začátku chce tuto funkci otestovat na výbraných uživatelech... Až poté zpřístupnit všem uživatelům. Jak to dělá? Jak tohle řešit?

Děkuji za odpověď.
Kcko
Profil
Babuk:
SVN
Nox
Profil
Nemyslím že to má souvislost s verzováním

Obecně je proste nesmysl vrtat do ostré veřejné verze, takže se předpokládá existence nějakého vývojové verze, která běží mimo ostrou verzi,
kdekoli... a pak ji buď zpřístupníš té testovací skupině, nebo podle mě lépe:
uděláš ještě jednu verzi, testovací, kam bude mít ta skupina přístup... a která se updatuje když vývojová verze dosáhne nějakého pokroku a je znovu otestována funkčnost

Já tu psal "verze" protože nevím jak to přesně nazvat, prostě je to ta tvá aplikace běžící někde s nějakým nastavením ...
Akacko
Profil
Babuk:
Něco podobného co chceš podporuje Zend Framework. Ale určitě bude i něco jednoduššího.
Mastodont
Profil
Co třeba mít různé verze aplikace v samostatných složkách a napojit se na ně přes set_include_path? (funkce nemusí fungovat ...)
Babuk
Profil *
Mastodont

To mě také napadlo, ale nevím, zda je to zrovna elegantní řešení?

Co myslíte?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0