Autor Zpráva
Ofi
Profil
zdravím, dělám jeden inzerční server a jak už mám ve zvyku, nechávám si záležet i na sémantice kódu.
Nyní už mám stránku nakódovanou a jediná věc co mi zbývá je nakódovat sample pro inzeráty. Jenže tady je ten problém co řeším. Moc se mi nachce na každý inzerát používat div jako ohrádku, nicméně ohrádku potřebuji, protože kvůli přehlednosti budu rozlišovat pozadí pro liché a sudé inzeráty. No také mě napadlo vytvořit tabulku inzerátů (každý inzerát obsahuje obrázek, název, datum, popis a odkaz), jenže si nejsem úplně jistý, že z hlediska sémantického na toto tabulka pasuje...

A tak žádám o radu ty nejzkušenější: mám překousnout div pro každý inzerát, nebo vidím problém tam kde není a tabulka na tento případ skvěle sedí? a nebo navrhujete jiné řešení? Děkuji mnohokrát za radu.
Joker
Profil
Ofi:
div jako ohrádku, nicméně ohrádku potřebuji
Jestli potřebujete kontejner, je podle mě <div> správná volba.
Není důvod se vyhýbat používání prvku <div>, nebo třeba <table>, pokud ten prvek na dané místo patří.
Ofi
Profil
já si právě nejsem jistý jestli tam tabulka patří... díky za radu :)
Joker
Profil
Ofi:
No tabulka ne, to byl jen příklad. Ale <div> bych tam dal, ono... co jiného? Každopádně pro věci popisované jako kontejner, ohrádka, obálka... bývá <div> vhodný kandidát.
Ofi
Profil
oka, to zní rozumně, asi to tak použiju :) ještě jednou děkuji za radu :)
panther
Profil
Ofi:
pokud nechceš div, úplně špatně by asi nemusel být ani seznam - je to přece výpis (seznam) inzerátů.

Zrovna v tomto případě ale řešíš problém tam, kde není :-)
Ofi
Profil
reaguji na panther:
Tyjo seznam mě nenapadl, to také není špatný nápad :) a zas mám o čem přemýšlet :D
já vím že to zdánlivě je prkotina, ale pro mě to je nejen práce, ale zároveň sebevzdělávání, každý projekt je jiný, na každým řeším takovéhle rádoby problémy(opravdu drobnosti), ale když přijdu na nejlepší jejich řešení, zas mi to do budoucna dá... ;)
Bubák
Profil
Zjednodušeně se dá říst, že pokus má stránka dobrou sémantiku, tak vypadá dobře, zachová si strukturu, i při vypnutých stylech (nadpisy, odstavce, menu, zvýraznění...).
Ale co bude nejlepší na inzerci, netuším. Aby byl chaos ještě větší, jsou i definiční seznamy (seznam definic).
Ofi
Profil
D-seznamy se na to moc nehodí, nakonec jsem použil nečíslovaný seznam. děkuji všem za pomoc.
až najdu kde se to dělá tak to tu locknu :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0