Autor Zpráva
Dave6641
Profil *
Zdravím, dělám jeden projekt co jsem si vymyslel z části pro sebe a z části do školy.
Myslím, že již nějaké znalosti z tvorby webů mám, ale toto jsem ještě neřešil a je mě jasné, že se to řeší pomocí php, kterému rozumím jen lehce.

Mám jednoduchý požadavek:
Mám doménu "www.domena.org" (org z duvodu nadnárodnosti) kde bych chtěl mít dvě verze webu. Nechci platit dvě domény.
Takže je jasné, že to bude "www.domena.org/cs/" a "www.domena.org/en/"
Tak a teď jak to vyřešit? Má představa:
Přímo do hlavního adresáře "www.domena.org" vlozim soubor "index.php" ve kterém nebude žádný html kód, ale pouze script, který zjístí preferovaný jazyk v prohlížeči a přesměruje na "index.php" do správné podsložky. Je to takto reálné? Nebo se to dělá jinak? Co na to SEO? Co na to roboti?

Moc děkuji za pomoc, David
Webonym
Profil *
Řešení, které požaduješ, mi připadne poněkud problematické. Jazyk prohlížeče se automaticky nerovná jazyku člověka prohlížeč používající. Řešil bych to normálně a to na úvodní straně odkazem na jinou jazykovou verzi. Jinak je to dle mého názoru prasárna.
radas
Profil *
Ja bych to možna řešil spiš přes "šablonu" a podle vyběru jazyka bych použil soubor s obsahem v daném jazyce.
Raději uvedu přiklad normalni html kod by byl
<h1>Ahoj</h1>
//ja bych jej upravil takto 
<h1><?php echo _nadpis_h1;></h1>

a pak bych měl soubor třeba
cze.php a en.php
a v tom by bylo nadefinovane co se ma zobrazit pod definici _nadpis_h1 - jestli Ahoj nebo Hi
Joker
Dave6641:
Přímo do hlavního adresáře "www.domena.org" vlozim soubor "index.php" ve kterém nebude žádný html kód, ale pouze script, který zjístí preferovaný jazyk v prohlížeči a přesměruje na "index.php" do správné podsložky.
A jak by to bylo dál? Proč by se vlastně přesměrovávalo- co by dělaly ty specifické index.php a když už hlavní index.php bude vědět jazyk, proč by to nemohl udělat sám?
Webonym
Profil *
Čistě ze zvědavosti:

<?php
$useragent = $_SERVER['HTTP_USER_AGENT'];
if (strpos($useragent, 'en') != FALSE) {
header('HTTP/1.1 301 Moved Permanently');
header('Location: http://adresa kam presmerovat na anglickou verzi');
header('Connection: close');
} ?>

Je to reálné? Jsem začátečník.
Plaváček
Webonym:

Lepší je spolehnout se na Accept-Language - zde je jeden možný postup http://interval.cz/clanky/gnu-gettext-automaticky-vyber-jazyka/, další si možná vygooglíš sám.
ninja
Webonym: Jak píše Plaváček, Accept-Language je lepší. A pozor, prohlížeč může posílat více jazyků v preferovaném pořadí. Jinak je váš postup správný.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: