Autor Zpráva
kvoky
Profil
Potřeboval bych něco na kontrolu pravopisu online. Tím myslím že chci do svých stránek dát textareu a po napsání slova by se zjistilo jestli je ve slovníku a popřípadě by se podtrhlo. Vím teoreticky jak si to napsat, spíš mě zajímá, jestli není nějaký hotový řešení, a tím nemyslím nějaký FCK editor a tak. Jde mi hlavně o javascriptovou stránku věci, se slovníkem na webu bych si to už propojil.

Díky
Joker
Profil
kvoky:
Potřeboval bych něco na kontrolu pravopisu online.
Pročpak? Hlavní prohlížeče krom IE kontrolu pravopisu mají a pro IE7 a 8 myslím existuje rozšíření.
Čili mi připadá, že kdo chce kontrolu pravopisu, už ji v prohlížeči má.
kvoky
Profil
Ale já ji chci přímo do stránek, chci lidi tak nějak donutit aby psali spisovně.
keeehi
Profil
kvoky:
A jak je k tomu budeš chtít donutit?
Pokud ti ten příspěvek půjde uložit i bez opravení těch nespisovných tvarů, tak to bude většina lidí ignorovat, a pokud opravení všech nespisovných tvarů vyžadovat budeš, jak pak zajistíš, aby byla v tom slovníku všechna spisovná slova a jejich tvary?

ps. formulářové prvky se špatně upravují (myslím, že funkční podtrhávání v různých prohlížečích nebude nic primitivního)
Medvídek
Profil
kvoky:
Mužeš zkusit pouze Spellchecker, který používá i CKeditor.
kvoky
Profil
Dík, ale myslel sem neco spis vic wordovskyho, tohleto by nebyl problem... Ja potřebuju aby to kontrolovalo chyby za chodu.
Joker
Profil
kvoky:
Ja potřebuju aby to kontrolovalo chyby za chodu.
Což bude další problém, protože to bude muset dostat slovník na klienta. Například český slovník pro opravy chyb z Opery má přes 600kB, což není tak úplně málo (na to, že by se to mělo stahovat k webové stránce).
Mistr
Profil
Joker:
Hlavní prohlížeče krom IE kontrolu pravopisu mají
Do Firefoxu ale musíš slovník nainstalovat, ne? Nebo to už teď není nutné?
kvoky
Profil
no na klienta... teoreticky by to šlo ajaxově, ale zase by to byla slušná zátěž.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0