Autor Zpráva
shallimar
Profil
nejdříve chci poděkovat za všechnu vaši práci, nepřejde den, kdy bych na tehle stránkach nehledala odpověď, nebo ověřovala syntax, teď mám ale problém, který neumím vyřešit.. dělám stránku pro dvě kamarádky, které se rozhodli podnikat (www.orchideafm.sk), použila jsem wordpress a rozšířila jsem ho o shopperpress

Teď můj problém: ShopperPress umožňuje nakupujícimu zvolit variant tovaru a já podřebuju, aby tohle nebyla možnost alebo nutnost.. ku příkladu - chci koupit tričko a můžu si u něj vybrat velikost.. když si kupujíci velikost nevybere a klikne na přidat do košíku, musí se mu zobrazit alert box "Zvol si velikost". Kdyby tahle funkce byla dělána pomocí formuláře, tak by to nebyl problem, ale tady je to děláno pomocí globálnych proměnných.

Kousek kódu, který má za následek volání funkce getBuyLink (teda přidání produktu do košílu):

<a href="#" onclick="CheckRemaindingQty(<?php echo $item['qty']; ?>);<?php echo getBuyLink($post,5); ?>">
Do košíka
</a>


Do funkce getBuyLink přidat alert box nemůžu. Ideální by bylo něco v tomhle smyslu:

<SCRIPT LANGUAGE="JavaScript" TYPE="TEXT/JAVASCRIPT">
<!--
function alert_box(){
if ($fsize=="na"){
window.alert('Je nutné si zvolit.');}
}
//-->
</SCRIPT>
<a href="#" onClick="alert_box();CheckRemaindingQty(<?php echo $item['qty']; ?>);<?php echo getBuyLink($post,5); ?>">do koše</a>


fsize je globálni proměnná, do které se ukládá volba a já potřebuji dosáhnout aby sa při kliknutí bez předcházejícího výběru, zobrazil alert box "Je nutné si zvolit". Když si zvolí, tak se produkt prřidá automaticky.

..za každou radu předem děkuji
Molda
Profil
možná takhle
<SCRIPT LANGUAGE="JavaScript" TYPE="TEXT/JAVASCRIPT">
<!--
function alert_box(){
  if ($fsize=="na")
    {
      window.alert('Je nutné si zvolit.');
     }
   else
    {
      CheckRemaindingQty(<?php echo $item['qty']; ?>);
      <?php echo getBuyLink($post,5); ?>
    }  
     
}
//-->
</SCRIPT>
<a href="#" onclick="alert_box(); ">
shallimar
Profil
můj problém je ten, že když napíšu:
<SCRIPT LANGUAGE="JavaScript" TYPE="TEXT/JAVASCRIPT">
<!--
function alert_box(){
{
window.alert('Je nutné si zvolit.');}
}
//-->
</SCRIPT>
tak se mi okno zobrazí, ale když zadám podmínku, třeba:
<SCRIPT LANGUAGE="JavaScript" TYPE="TEXT/JAVASCRIPT">
<!--
function alert_box(){
if ($fsize=="na"){
window.alert('Je nutné si zvolit.');}
}
//-->
</SCRIPT>

tak se mi nezobrazí nic, nejspíš mám chybu v zápisu kódu

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0