Autor Zpráva
Rokka
Profil
Je pro vyhledávač totéž když prohlédne web a je tam vše textové jako když tam bude vše přes obrázky, ale ty obrázky jsou jsou alternativou textu. Příklad - nadpis bude letecký spis a druhá varianta bude nadpis přes obrázek nějakým hezkým písmem ale když na webu vypnu obrázky tak tam bude klasicky text letecký spis. Chápe tohle stejně vyhledávač, řekl bych že by měl, protože je to pořád jako text ne i když obrázky jsou jakoby nad ním pro zkrášlení.
mckay
Profil
Rokka:
V tomhle oboru nejsem profík, ale logicky by měl. Jde podle mě ale o to, že když dáváš nadpis, máš to třeba v <h1>, což do alternativního textu prostě nenarveš. (Přičemž vycházím z toho že vyhledávač ovlivňuje použití nadpisu).
Tomáš Meisner
Profil
Samozřejmě, že rozdíl je velký a alternativní text u obrázků nikdy nenahradí samotný obsah...
panhuhu
Profil
Pokud chces nahradit text hezkym pismem, zkus cufón případně sIFR. Vyhnes se tak obrazkum.
Rokka
Profil
sIFR - flash a java nutností je docela škoda ne? No a většina stránek kde byli ukázky co jsem projel tak jiné fonty byli hodně jako obrázky, jenom jeden se dal označit jako text. A ten cufon jsem vubec nepochopil :(.

Není lepším řešením udělat to přes css3, kde se taky dá načíst jiný font do prohlížeče? Vím, že to nefunguje zase pro starší prohlížeče :(

No a když už jsem u toho, používám na jednom z mých webu css3 kde nahrávám jiný font a je to česká verze písma futury, ale web je i v němčině a nejde tam nahrát ostré S. Nevěděl byste někdo jak získat tento znak?
Railbot
Profil
Rokka:
sIFR - flash a java nutností je docela škoda ne?
Ne Java, ale Javascript. To je rozdíl a úplně něco jiného, na to pozor. Javascript mají prakticky všichni a Flash vesměs také. sIFR je hojně používaný a pokud se použije správně, tak text vždy jde označit.

Není lepším řešením udělat to přes css3, kde se taky dá načíst jiný font do prohlížeče? Vím, že to nefunguje zase pro starší prohlížeče :(
Není. Podpora je příliš malá.

ale web je i v němčině a nejde tam nahrát ostré S. Nevěděl byste někdo jak získat tento znak?
Pokud neexistuje, tak si jej jedině nakreslit. Bez legrace.
panhuhu
Profil
Osobne se klonim k Cufónu použití je velice snadné, rozšířené a ze strany prohlížečů bez problémů (jedná se pouze o javascript). Jako příklad uvádím třeba phpFashion. Český návod.

Rokka:
ale web je i v němčině a nejde tam nahrát ostré S
Můžeš zkusit Font Creator a modlit se, že ti to sám doplní. Jinak, jak zmínil Railbot, nakreslit.
Rokka
Profil
Děkuji vypadá to, že to pomohlo :).
Rokka
Profil
Když už jsme u těch fontů, nemáte někdo návod když vytvořím font jak ho udělat tučným, se sklonem atd?
Marek Prokop
Profil
Problematiku fontů, prosím, probírejte v jiné sekci.
Moderátor Chamurappi: Kvůli špatné kategorii nemusíme hned zamykat, ne? Přesouvám ze SEO.
Petr ZZZ
Profil
Rokka:
...web je i v němčině a nejde tam nahrát ostré S.

Nevím sice, zda je to odpověď na tvou otázku, ale německé znaky lze zapsat taky entitami:
ä &auml; 
Ä &Auml; 
ö &ouml; 
Ö &Ouml; 
ü &uuml; 
Ü &Uuml; 
ß &szlig;

Velké ostré S donedávna neexistovalo, místo toho se psalo zdvojeně SS nebo postaru SZ. Od 4. dubna 2008 je ale velké ostré S k dispozici ve standardu Unicode (pozice U+1E9E, decimální zápis v HTML:& #7838;). (V HTML bez mezery mezi & a #.)
Railbot
Profil
Petr ZZZ:
Radíš dobře, nicméně by bylo ještě lepší si pro příště přečíst podstatu dotazu. Tazatel Rokka má font, který ostré S neobsahoval, o to šlo. O běžné písmo nebo entity zde nešlo.
Petr ZZZ
Profil
[#12] Railbot
...si pro příště přečíst podstatu dotazu

Rokka [#5] píše, že tam ostré S nejde nahrát. Ty [#6] vyslovuješ domněnku, že třeba ani nemusí v daném fontu existovat. Já [#11] doplňuji, že ostré S ve velkém vydání (všimni si prosím, že Rokka píše S velké) podle pravidel německého pravopisu donedávna v žádném fontu vůbec neexistovalo a nahrazovalo se tu znaky SS, tam znaky SZ. Nemyslím si, že můj příspěvek byl až tak zbytečný.

Radíš dobře
Děkuji za pochvalu, kterou s potěšením opětuji, protože vím, že Ty také umíš dobře poradit. I mně už jsi zde v diskusi v mnohém pomohl, za což jsem ti vděčný.
Rokka
Profil
Zkoušel jsem to natvrdo přes &szlig; a ještě nějaký kod pro unicode kódování a ani jedno nešlo. Proto jsem se začal shánět po německé verzy futury a nakonec si font vytvořím přes Creator.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0