Autor Zpráva
Imrahil
Ahoj,
jak udělám aby když najedu na odkaz v menu se mi někde rozvinul text, že např. tuto službu provozuje jen Praha

díky za pomoc
Miloš
Nejjednodušším způsobem pomocí atributu title,
jinak javascriptem, například cotojátka.
Taurus
Nedávno to tu bylo, zkus trošku hledat. Když narazíš na onclick, stačí přepsat na onmouseover.

Edit: omlouvám se za nepochopení dotazu.
Imrahil
Miloš:
díky fungují mi ty cotojátka, akorát v IE mám ten text vždy tečkovaně podtržený, jak se toho zbavím ?...nejde mi to...
Miloš
Samotný text, nebo text v bublině? Jestli samotný text, hádám na border-bottom.
Imrahil
Miloš:
jj samotny text, ale nevim kde to nastavit, aby to tam nebylo...zkouším všechno možné
Miloš
Zakázat border-bottom elementu s danou třídou. Mají-li například cotojátkové texty třídu title (class="title"), stačí v CSS napsat toto:
.title {border-bottom: none;}
Případně pokud to nezabere, pak toto:
.title {border-bottom: none !important;}
Imrahil
Miloš:
<li><a class="druhy" href="vin.html"><abbr class="title" title="<strong>Nápověda</strong>">Leptání VIN</abbr></a>

to slovo Leptání VIN je podtržené, když použiju tvůj předešlý nápad nefunguje to
Miloš
Pak je otázka, co je vlastně podtržené, totiž jestli <a>, <abbr> nebo <li>
Zkus zakázat jednomu po druhém a s !importantem, jestli něco zabere:
li {border-bottom: none !important;}
nebo
a {border-bottom: none !important;}
nebo
abbr.title {border-bottom: none !important;}
Imrahil
Miloš:
ani jedno nepomohlo :D
Miloš
Tak to teda opravdu netuším. Snad ještě někoho něco napadne.
Imrahil
máš zkušenosti s tim cotojátkem?
Miloš
Minimální – zprovozňoval jsem to jednou jedinkrát, ale na tebou uváděný problém jsem nenarazil.
Imrahil
jako když se koukneš na ten tvůj druhý odkaz, tak tam to v IE mají také podtržené
Miloš
Co je v IE podtržené? Koukám na to v Opeře/FF/IE a nepozoruji rozdíl.
Imrahil
Miloš:
Funkce
První a základní funkcí je zobrazení " tooltipu"....to v uvozovkách je podtržený, ja na to koukám v chromu a tam je to ok, a nemůžu se toho zbavit prostě
Miloš
Ale to je tečkovaně podtržené nejen v IE, nýbrž i v Opeře a Firefoxu – naopak to není podržené jen v Chrome, tudíž to je nějaká chyba Chrome.
A je to definované v javascriprovém souboru na tomto řádku:
function sFunc() { if (IE) { oldBodyText = document.body.innerHTML; reg = /<ABBR/g; newBodyText = oldBodyText.replace(reg, '<ACRONYM style="border-bottom: 1px dotted black"'); reg = /\/ABBR>/g; newBodyText = newBodyText.replace(reg, '/ACRONYM>'); document.body.innerHTML = newBodyText;}
jmenovitě toto:
'<ACRONYM style="border-bottom: 1px dotted black"'

Buď tenhle úsek smázni (ale pak asi i s předcházející čárkou), nebo nahraď takto:
'<ACRONYM style="border-bottom: none"'

Osobně se ale domnívám, že by texty, které jsou citlivé na myš, měly být nějak vyznačeny a tečkované (resp. čárkované) podtržení je docela namístě.
Imrahil
Miloš, Miloš:
díky už to tam neni, ted jenom doufám, že podle jejich návodu zvládnu změnit stylopis v tom rámečku :D

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0