Autor Zpráva
Horacy
Profil *
Drazí ! Strašlivě moc Vás prosím o radu ! A pokud bych mohl, tak se rád i nějak revanžuji !

Stránky jsem si prozatím dělal vždy v html, občas jsem zabrouslil do PHP, pomáhla jsem si CSS a když jsem potřeboval, tak jsem si udělal nějaké animace v GIFu. Jsem jakýsi mírně poročilý začátečník.

Bohužel nevím, jak uděat filmový pás. Chtěl bych aby nahoře u stránky se postupně měnily fotografie - projížděly zleva doprava anebo udělat nějaký podobný efekt. Prozatím bych možná nějak udělal, aby při každém načtení stránky se zonrazily jiné fotografie, i když taky si nejsem úplně jistý. Nevíte ale náhodou jak udělat takový ten tradiční filmový pás ? Moc Vás prosím o radu. Asi to bude třeba udělat ve flashi vidte, kterému příliš nerozumím.

Poradíte mi prosím ?
Alastor_Kopal
Profil
flash nemusíš - stačí javascript

Naprosto jednoduše - uděláš si pás na kterém budou obrázky a uděláš smyčku která bude jím jen posouvat pořád dokola
H13
Profil
Horacy:
Nevíte ale náhodou jak udělat takový ten tradiční filmový pás ?

Pokud to myslíš po grafické stránce, pak v GIMPu je na to přímo filter - tuším, že se jmenuje film

EDIT:
Filtry - Kombinace - Film
Glad
Profil
tento script by mě taky zajímal, máte někdo přímo příklad jak to vypadá? + daný script? Díky
Horacy
Profil *
H13 - používám Photoshop, ale přinejmenším pro srovnání si zkusím i GIMP. Děkuji za tip. Spíše než grafika by mě velmi zajímala možnost praktického zavedení takového filmového pásu. K tomu nevím, jestli je třeba udělat dlouhý filmový pás, který by se jakoby točil dokola anebo fantastickým řešením by bylo (nevím jestli to vůbec jde) aby se do okének filmového pásu zkrátka nahrávaly fotografie. Filmový pás by nebyl jako jako jedna dlouhá grafika, ale jako filmový pás s prázdnými políčky + složka s fotografiemi, které by se nahrávaly do tohoto pásu v průběhu "promítání" na stránce. Já jsem v zásadě za každé řešení vděčný.

Alastor - díky za radu, prozatím netuším jak se taková smyčka dělá, ale zkusím to co nejdřív dostudovat, třeba se mi to podaří, ale za praktický příklad budu vděčný.

Glad - tak to jsme dva
Alastor_Kopal
Profil
Tak než začnu dělat kód tak si musíš ujasnit jestli chceš

a) filmový pás s průhlednými okénky s tím že ty obrázky s budou sřídat

nebo

b) hotový filmový pás s obrázky který by se jenom posouval doprava (pořád dokola)
radas
Profil *
něco takového?
tu
Horacy
Profil *
Radas - prohlédl jsem si co dokáže tento script. Dělá se pomocí placeného softu, je prima, že zabere vyloženě jen pár kb a obrázky si automaticky nahrává v nastavené velikosti ........JENŽE nelze tam udělat automaticky promítající se filmový pás. Ten soft vytvoří script, který má ve výseldku na stránce 2 šipky a klikáním na ně si uživatel fotografie posouvá. Krom toho fakticky mám velké obavy do jaké míry je možno tento sript uživatelsky měnit. Demo si nejspíš vyzkouším, nicméně je to trochu o něčemi jiném. Děkuji ti ale mockrát za tip.

Alastor_Kopal - pokud bys mi dal tip, návod, radu nebo jakkoliv pomohl s realizaci tvé varianty b, pak bych skákal do stropu radostí a určitě bych se snažil nějak revanžovat. Sám si řekni no ... každopádně ta varianta b perfektní. Bohužel mi chybí v tomto jakékoliv zkušenosti, ale tak učíms e rychle - občas si trčím nad nějakou blbostí celý den než na to přijdu ......no každopádně pokud bys mi jakkoliv hlefnul, tak se snad nějak vyrovnáme.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Horacyho:
Dělá se pomocí placeného softu
Jak jsi na to přišel?

JENŽE nelze tam udělat automaticky promítající se filmový pás.
Je tam odkaz na universálnější variantu pluginu a ta umí automatické posouvání.
Horacy
Profil *
Povedlo se ! Nebylo to úplně jednoduché, ale nakonec jsem to nějak vykombinoval. Děkuji všem
Alastor_Kopal
Profil
a můžeš sem dát odkaz ? mě by to zajímalo, Glada by to zajímalo a také ty kteří mají podobný problém
Horacy
Profil *
Zdravím Vás !

Samozřejmě, že ano. Podotýkám, že v tvorbě webu nejsem žádný profik, a tak raději to ani neprojíždím validátorem :) Ale snažím se. Poslední dobou věnuji se fotografii, a k tomu jsem ten filmový pás taky chtěl využít.

Šoupnul jsem ho prozatím na tuto stránku :
http://siteofdanjomodels.konieczny.cz/

To promítání fotografii určitě budu muset ještě doladit, postupně mě napadá vytvořit i nějaké intro, ale to jsem ještě nikdy nedělal. Pokud máte nějaké postřehy, sem s nimi
Horacy
Profil *
Zdálo se mi, že přijdete s připomínkami co bylo možno udělat lépe nebo co je na tom řešení naopak relativně smysluplné. Takhle jsem zkrátka předělal ten Caurosell, ale třeba to šlo udělat nějak jednodušeji a pochopitelně hodně věci je co vylepšovat.

Já tam mám například nastavených cca 180 fotografii k promítání čili mám v zásadě zaručeno, že návštěvník takto dlouhou dobu nebude stránku prohlížet, takže se bude tento filmový pás celou dobu promítat. Nicméně poud bych se nastavil pro promítání 10 fotek pak nastane problém. Ovšem lze nastavit, aby pro promítnutí poslední fotografie se tento pás přetočil hned na první fotku ovšem je to doprovázeno vskutku dost nežádoucím a odpudivým efektem. Zkrátka v bleskovém tempu se všechny fotografie či obrázky přetočí od konce k počátku. Můžete to vidět třeba tady : http://jan-vesely.ic.cz/ Podařilo se mi toto přetočení vypnout, ale rád bych tam připsal nějakou funkci, aby se tento pás na konci například ztmavil a pak zase rozesvětlil na první fotografii anebo cokoliv jiného.

Věc přetočení je pouze jednou z několik věci, které lze vylepšit. Jinak jsem si některýma věcma poradil a prozatím to mám v takové poobě jak vidíte na tomto webu.

Nějaké postřehy ? A ještě jednou děkuji za nasměrování na ten caourousel :)
Horacy
Profil *
omlouvám se - na ten odkaz jsem hodil pouze 10 fotografii a ne 180 :)
QGAnna
Profil
To co jsem psala, už není aktualní, tak jsem to vymazala, promiňte.
Alastor_Kopál
Profil *
s funkcí clip a nebo s iframem. Hej ale tohle je dobré řešení

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0