Autor Zpráva
tito100
Profil
zdravým. potrboval by som poradit ako spravit približovanie obrázka ktorý má 5000x5000px tak, aby to bolo vcelku šetrné na prenos dat.
je mi asi jasne že to bude štýlom googlemaps. ovšem nieje mi úplne jasné ako presne to funguje. možno aj hej, však návod by mi hodne pomohol a ušetril mi tak pár dní práce.
viem že sa musí obrázok nasekat na štvorce, tie štvorce pravdepodobne konvertovat do viacerých velkostí. po približeni do určitej miery sa načíta obrázok menší z večším rozlíšením a tak. je to však ovlivnené viacerími faktormy. keby bol zoznam alebo návod, nestalo by sa mi že na niečo zabudnem a tak pred koncom zistím že můžem začat oznova.
robit to budem vo flashi, ovšem náhod může byt na hoci ktorý jazyk, potrebujem len proste vediet kostru .
vopred vdaka
ninja
Profil
1. Obrázek máte nařezaný do políček v a seřazené do vícerozměrného pole, je to vlastně pyramida.
2. Zjístíte aktuálni polohu a úroveň přiblížení.
3. Zjistíte dle viewportu které políčka budete zobrazovat.
4. Průbežně načítáte a zobrazujete na správné pozici jednotlivá políčka.

Udělat mapový systém dobře není vůbec jednoduché, zkusil bych se raději porozhlédnout po nějakém hotovém řešení.
tito100
Profil
ninja:
zkusil bych se raději porozhlédnout po nějakém hotovém řešení.
však práve. po googli sa už rozhliadam druhy den a stale nič .

nařezaný do políček
ked tak rozmýšlam. tak to pirabidove pole je vcelku, troška zložite, ale zato to vyrieši. pokúsim sa
tito100
Profil
tak som si to navrhol takto :
základný obraz má rozmer 15660x16760px . a spravim si to nasledovne, tento obraz rozrezem na rovnake diely (5226x4190px). nasledne kzdy diel zkonvertujem na polovicnu velkost predoslej konvercie. takye dostanem prvy stlpec v tavulke z rovnakymi dielcami o roznom rozliseni.
5226x4190 | :3:2:2:2 = 217x174px
2611x2095 | :3:2:2   = 217x174px
1305x1041 | :3:2     = 217x174px
625x523   | :3       = 288x174px

po zostaveni pyramidy mi vyšiel každy stvorec približne rovnakeho rozlišenia, aj ked je 50% približenie :-) . druhy stlpec udava pomer zoomovania
teraz to už len niejak previest do reality.
Trejpa
Profil
tito100:
však práve. po googli sa už rozhliadam druhy den a stale nič .
Vyber si na Živě.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0