Autor Zpráva
Joan
Profil
Přeji příjemné páteční odpoledne,
řeším použití obrázkových nadpisů tak, aby stránky byly čitelné jak s vypnutými styly, tak s vypnutými obrázky. Narazila jsem na zajímavý článek a hned jsem postup vyzkoušela. Ale ouha! Návod počítá zřejmě pouze s obrázkem plnobarevným po celé ploše, já mám na homepage banner v PNG schválně proto, že je nepravidelný a zrovna v místech, kam se normálně automaticky napasuje text nadpisu, tak i průhledný. Tím pádem není v mých silách skrýt vlastní text v nadpisu, protože pod průhledným okrajem obrázků prosvítá za všech okolností.
V návodu se píše o absolutním pozicování obrázku vůči textovému nadpisu, já potřebuji naopak napozicovat textový nadpis oproti obrázku - tj. šoupnout text trochu víc dolů a trochu víc doprava, aby zalezl pod obrázek. Jenomže nadpis i SPAN, ve kterém je umístěn obrázek, jsou spolu svázány a jeden vůči druhému neumím vzájemně posunout.
Věděl byste prosím někdo o jiném řešení, jak obrázek na pozadí, který je průhledný zrovna v levé horní čtvrtině, nastavit tak, aby vlastní textový nadpis byl čitelný jak bez stylů, tak bez obrázků? Děkuji předem!
Trejpa
Profil
Joan:
Mohla bys dát ten text do dalšího spanu, který napozicuješ pod neprůhlednou část obrázku (pokud je dost velká).
Nox
Profil
Jinak musíš bohužel použít nějakou odlišnou metodu...."bohužel" proto, jelikož se mi zdá že ta, kterou odkazuješ, je z nich právě nejlepší, ale tohle je zádrhel

http://css-tricks.com/css-image-replacement/
Joan
Profil
Trejpa:
Což o to, obrázek je velký dostatečně, ale neprůhledný spíše uprostřed. Musela bych vytvořit SPAN mimo obsah H1, aby se prvky mohly posouvat nezávisle na sobě, ale zase aby nějak patřily k sobě.
Díky za myšlenku! Pokusím se s tím něco provést.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0