Autor Zpráva
xandr
Profil *
Dobrý den.Poradí mi někdo,jak libovolně umístit obrázek na stránce?Dělám v PSPadu, HTML. Díky
keeehi
Profil
Moc ti nerozumím, ale možná máš na mysli position:absolute;
Petr ZZZ
Profil
Dřevorubecky třeba příslušným počtem <br> a &nbsp:
<br>
<br>
<br>
&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; <img src="obr.jpg" alt="popisek obrázku">


Kodérsky se to dělá v CSS pomocí vlastnosti margin nebo pozicováním. Pouze v HTML to myslím jde jen nějakou tou dřevorubeckou metodou (další taková dřevorubecká metoda by byly průhledné obrázky příslušné velikosti).

S pozicováním bych na tvém místě počkal, až budeš CSS slušně ovládat, jinak hrozí zmatky, kdyby si třeba chtěl někdo zvětšit písmo (písmo pak může lézt do bloků, ve kterých nemá co dělat; takto rozhozený design je překvapivě často vidět i na profesionálně dělaných stránkách). Vřele doporučuji nastudovat vlastnost margin, je nesmírně užitečná. Opravdu elegantních řešení dosáhneš, když se naučíš ještě vlastnosti float a clear.

Ty dřevorubecké metody bych mimochodem nezatracoval úplně. Třikrát &nbsp; za sebou není žádná katastrofa, pokud by jiné řešení bylo obtížné nebo (jako třeba to absolutní pozicování) potenciálně nespolehlivé. Deset &nbsp; za sebou už je ale na pováženou. Nafukuje to objem dat a svědčí to o neznalosti dost základních kodérských postupů. Skutečný význam &nbsp; je "nedělitelná mezera" a používá se např. na to, aby jednopísmenná předložka nebyla na konci řádku:

V&nbsp;lese starém tisíc let...
xandr
Profil *
No řeším to, jak umístit obrázek tam, kam chci já. Vlastně když napíšu kód, obrázek se objeví nahoře v rohu... Kdybych ho chtěl třeba přesně někam do nějakýho přesnýho místa...
xandr
Profil *
Petr ZZZ:
<br>
<br>
<br>
&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; <img src="obr.jpg" alt="popisek obrázku">
Díky, to je přesně ono!
xandr
Profil *
Díky, to je přesně ono!
Petr ZZZ
Profil
xandr:
Díky, to je přesně ono!

To mě těší, ale na ty vlastnosti margin, float a clear se opravdu podívej, jsou k nezaplacení. Přece nebudeš kódovat jako dřevorubec. Tedy, nic proti dřevorubcům... Tedy, vlastně ano: Dřevorubci jsou jednou z nejvážnějších hrozeb biodiverzity, i ve střední Evropě.
Taurus
Profil
xandr:
Na brčka a &nbsp; zapomeň, není to přesné a ani dobré. Prostuduj si vlastnost position. Každopádně to není univerzální rada a není vždy vhodná na layout.
Bubák
Profil
Petr ZZZ:
Pouze v HTML to myslím jde jen nějakou tou dřevorubeckou metodou
Sice i tohle jse udělat soliidně, ale protože použití CSS je výhodnější a navíc má cíce možností:
http://www.jakpsatweb.cz/html/obrazky.html#img, vlastnosti vspace a hspace, hlavní neváhodou je stejný prostor vlevo/vparavo a nahoře/dole.
<img hspace=30 vspace=60>

Pomocí CSS, v ukázce ponocí přímého stylu, odkaz na vysvětlení marginu je na mnou výše odkázané stránce:
<img src="obr.jpg" alt="popisek obrázku" style="margin: 1.5em 0 0 3em">

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0